04
05
2016
04 05.2016
Aktualności

Wybierz drewno na taras Drewniane deski na tarasie wyglądają bardzo ładnie i dają wrażenie ciepła i przytulności. Taras z desek wygląda bardziej naturalnie i może stanowić świetne tło dla donic i mebli ogrodowych. Podpowiadamy jak wybrać odpowiednie drewno i jak je pielęgnować żeby zachowało swoje właściwości użytkowe i dekoracyjne.

Wybór gatunku drewna

Na taras należy wybrać drewno wytrzymałe, odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne, tj. deszcz i śnieg. Z rodzimych gatunków drewna odpowiedni będzie np.: modrzew. Do zbudowania tarasu idealnie sprawdzą się też egzotyczne gatunki drewna takie jak massaranduba – drewno drzewa balata oraz bongkirai.

Massaranduba należy do najtwardszych gatunków drewna dlatego często używa jej się na zewnątrz, np.: do budowania tarasów. Z tego gatunku drewna produkuje się też meble ogrodowe. Drewno ma kolor różowego beżu i ciemnoczerwonego brązu. Deski wykonane z tego drewna mają prawie jednolitą strukturę bez widocznych różnic kolorystycznych.
taras

Bongkirai również posiada jednolitą strukturę kolorystyczną. Ma żółtobrązową (czasem oliwkowo brązową) barwę i świetnie wygląda na tarasie.

Odpowiednia pielęgnacja

Deski tarasowe powinny być zabezpieczone dodatkowo przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Przynajmniej raz w roku przed rozpoczęciem sezonu letniego należy poddać deski konserwacji. Deski trzeba oczyścić i zaolejować lub zabezpieczyć impregnatem do drewna.

Odpowiednio dobrane i pielęgnowane deski tarasowe będą długo wyglądały jak nowe.
Powrót
BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej częsci miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliżniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym włascicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook Google+
Copyright © 2016 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo