21
06
2016
21 06.2016
Aktualności

Pierwszy kwartał nowego roku w liczbach Narodowy Bank Polski podsumował w swoim raporcie pierwszy kwartał 2016 roku dotyczący sytuacji mieszkaniowej w Polsce. Jak wygląda sprawa z kredytami mieszkaniowymi, rachunkiem powierniczym oraz jakie mieszkania cieszą się największą popularnością?

Kredyty ciągle popularne

W pierwszym kwartale 2016 roku wartość udzielonych kredytów mieszkaniowych bez umów renegocjowanych wyniosła 9,7 mld złotych. Duże zainteresowanie kredytami wiąże się z obawami kredytobiorców związanymi z podwyższeniem od 2017 roku kwoty wkładu własnego. Dodatkowym motywatorem była opcja skorzystania z programu Mieszkanie dla Młodych. Jak wiemy środki z tej puli zostały już praktycznie wyczerpane. Polacy zaciągają kredyty w złotówkach, coraz rzadziej wybierają obcą walutę.

pisanie

Rachunek powierniczy nie dla wszystkich


Według prawa, deweloperzy, którzy rozpoczęli inwestycje po 29 kwietnia 2012 roku są zobowiązaniu do otworzenia rachunku powierniczego. W przypadku gdy inwestycja została rozpoczęta wcześniej, a po tej dacie np.: następuje drugi czy kolejny etap budowy, nie ma wymogu otwierania rachunku powierniczego. W praktyce oznacza to, że niektóre projekty posiadają rachunek a inne nie.

Najpopularniejsze nieruchomości


Największą popularnością na rynku pierwotnym cieszą się nieruchomości we wczesnej fazie budowy. Dużym zainteresowaniem cieszą się również domy i mieszkania o podwyższonym standardzie, przy budowie których użyto ciekawych rozwiązań architektonicznych.
Pierwszy kwartał nowego roku nie przyniósł drastycznych zmian w porównaniu do ostatniego kwartału ubiegłego roku. Rynek pierwotny cieszy się bardzo dużą popularnością.
Powrót
BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej częsci miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliżniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym włascicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook Google+
Copyright © 2016 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo