29
06
2016
29 06.2016
Aktualności

Blat kuchenny – drewno czy kamień Urządzając kuchnię w nowym domu często stajemy przed dylematem, jaki blat kuchenny wybrać. W przypadku zakupu gotowych mebli jesteśmy uzależnieni od tego co proponuje producent. Jednak wybierając meble robione na wymiar i indywidualne zamówienie mamy możliwość wybrania blatu najbardziej dopasowanego do naszych potrzeb i preferencji.

Blaty drewniane

Blaty drewniane charakteryzują się dużą naturalnością. Ocieplają wnętrze i sprawiają wrażenie, że jest ono bardziej przytulne. Pasują do wielu aranżacji, sprawdzą się zarówno w minimalistycznych wnętrzach, jak i w tych urządzonych w stylu skandynawskim czy rustykalnym. Blaty drewniane wymagają jednak specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i renowacyjnych, zwłaszcza jeżeli z kuchni korzystamy intensywnie. Drewniany blat należy zabezpieczyć przed szkodliwymi czynnikami takimi jak wilgoć i wysokie temperatury. Na szczęście drewniany blat można często szlifować i podawać zabiegom renowacyjnym. Ponadto takie blaty są mało odporne na zarysowanie i odbarwienia.
blat drewniany

Blaty kamienne

Blat wykonany z naturalnego kamienia w przeciwieństwie do tego drewnianego, wydaje się być zimny. Ze względu na duży wybór kolorów i faktur kamiennych blatów, te również będą świetnie sprawdzały się w wielu aranżacjach. Blaty kamienne są odporne na zarysowania i wysoką temperaturę, dzięki czemu dużo lepiej sprawdzą się w intensywnie użytkowanej kuchni. Dodatkowo takie blaty nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, łatwo więc utrzymać je w dobrym stanie wizualnym. Należy pamiętać o bieżącym wycieraniu rozlanej wody, gdyż na blacie (szczególnie przy zlewozmywaku) może osadzać się kamień.
blat kamienny

Wybór blatu kuchennego zależy w dużej mierze od projektu i od tego w jakim stopniu kuchnia będzie wykorzystywana.
Powrót
BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej częsci miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliżniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym włascicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook Google+
Copyright © 2016 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo