26
06
2014
26 06.2014
Aktualności

Prospekt informacyjny Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, która weszła w życie dna 29 kwietnia 2012 roku (Dz. U. z 2011 r. Nr 232, poz. 1377), nałożyła na dewelopera obowiązek przedstawienia klientowi prospektu informacyjnego.

Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, która weszła w życie dna 29 kwietnia 2012 roku (Dz. U. z 2011 r. Nr 232, poz. 1377), nałożyła na dewelopera obowiązek przedstawienia klientowi prospektu informacyjnego.


Czym jest prospekt informacyjny?


Według definicji prospekt informacyjny, to taki dokument, który zawiera najważniejsze dane o inwestycji, a także informacje prawne i finansowe firmy deweloperskiej. Prospekt powinien być sporządzony na trwałym nośniku informacji, tak aby można go było bez problemów przetwarzać i powielać. Deweloper nie ma prawa pobierać opłat za udostępnienie prospektu.


Jakie informacje musi zawierać prospekt informacyjny?


Przede wszystkim dokument ten powinien zawierać informacje, które są określone w ustawie, czyli tzw. minimum ustawowe. Te informacje to: data sporządzenia prospektu, dane dewelopera (m.in. opis trzech ostatnich ukończonych przedsięwzięć deweloperskich), dane dotyczące gruntu, dane dotyczące budynku oraz dane o lokalu lub domu jednorodzinnym.


Ważne informacje


Konsument może odstąpić od umowy deweloperskiej jeśli deweloper w sposób określony w ustawie dopuści się uchybień w prospekcie informacyjnym. Jeśli deweloper nie sporządzi prospektu lub nie będzie chciał go udostępnić, zgodnie z art. 32 ust. 1 w/w ustawy podlega karze grzywny.Wzór prospektu informacyjnego można znaleźć tu.

Powrót
BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej częsci miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliżniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym włascicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook Google+
Copyright © 2016 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo