01
11
2016
01 11.2016
Aktualności

Drzwi wewnętrzne – przesuwane czy składane? Drzwi wewnętrzne powinny współgrać z resztą aranżacji mieszkania, dlatego ich dobór jest niezwykle ważny. Oprócz tradycyjnie otwieranych drzwi mamy też do wyboru drzwi przesuwane lub składane. Kiedy takie rozwiązanie sprawdzi się w domu?

Drzwi składane

Drzwi składane to tzw. drzwi harmonijkowe. Pozwalają zaoszczędzić przestrzeń. Drzwi składane mogą posiadać tzw. przylgę – charakterystyczne wcięcie, które sprawia, że w pozycji zamkniętej część skrzydła schowana jest schowana w ościeżnicy, a część na tę ościeżnicę nachodzi. Drugim rodzajem są drzwi bezprzylgowe, które tworzą jedną płaszczyznę z ościeżnicą. Drzwi składane będą dobrze wyglądały niemal w każdym wnętrzu, a dzięki temu, że są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych można je dobrać do każdej aranżacji.

drzwi skladane
fot: grupainterio.pl

Drzwi przesuwane

Drzwi przesuwane również występują w dwóch wariantach. Pierwszym z nich jest system przesuwany do zabudowy w ścianie, drugim zaś system z prowadnicą naścienną. Systemy do zabudowy w ścianie są zróżnicowane jeśli chodzi o wymiar skrzydeł. W komplecie znajduje się zamek na blokadę – można je więc zastosować np. do łazienki czy WC. Drzwi przesuwane mogą być jedno lub dwuskrzydłowe. W przypadku drzwi z prowadnicą naścienną również możemy wybierać pośród jedno i dwuskrzydłowych.

drzwi przesuwane
fot: pol-skone.pl

Drzwi przesuwane lub składane są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych drzwi wewnętrznych.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo