Domy bliźniacze

Domy w zabudowie bliźniaczej mają swoich zwolenników i przeciwników. Dla wielu osób domy bliźniacze stanowią pośrednie rozwiązanie między domem jednorodzinnym a mieszkaniem w bloku. Z jednej strony obecność sąsiadów „za ścianą”, a z drugiej osobne wejście, ogródek i miejsce w garażu. Jakie jeszcze są zalety takiego rozwiązania? I z jakimi uciążliwościami możemy się spotkać decydując się na zakup domu bliźniaka w mieście Lublin?
 

Domy bliźniacze – tańsze w budowie

W przeciwieństwie do domów jednorodzinnych bliźniaki są tańsze w budowie. Mogą być budowane na wąskich działkach – takich na których nie zmieszczą się dwa oddzielne domy. Bliźniaki połączone są ze sobą jedną ścianą. Takie rozwiązanie jest też korzystne dla mieszkańców ponieważ obniża koszty późniejszej eksploatacji. Budowanie domów bliźniaczych pozwala obniżyć koszty związane z zakupem materiałów budowlanych. W przypadku ściany łączącej oba domy można użyć specjalnej technologii tłumiącej hałas, która zapewni mieszkańcom obu części komfort. Dobrym rozwiązaniem jest również taki projekt domu bliźniaczego, w którym wspólna ściana będzie łączyła garaże.Bliźniaki Lublin


Sąsiedztwo mile widziane

Nie każdy człowiek marzy o tym żeby mieszkać w domu z dala od cywilizacji. Posiadanie sąsiada za ścianą powoduje że czujemy się bezpieczniejsi. W przypadku posiadania mieszkania w domu bliźniaczym mamy komfort posiadania jednego sąsiada. Jednocześnie mamy osobne wejście, prywatny ogródek i miejsce parkingowe. Utrzymywanie dobrych stosunków z sąsiadami może się opłacić. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś włamie się do naszego domu jeżeli w drugiej części będą ludzie.
 
 

Spójna przestrzeń

Nowe domy w zabudowie bliźniaczej budowane są często przez deweloperów na nowych osiedlach podmiejskich. Nasza firma oferuje kupno domów bliźniaczych w mieście Lublin. Bliźniaki zlokalizowane są w dzielnicy Szerokie, która ze względu na swoje położenie jest idealnym miejscem do zamieszkania. Bliskość sklepów, przedszkoli, dobry dojazd do centrum to tylko niektóre jej zalety. Przestrzeń, na której znajduje się osiedle jest funkcjonalnie zaprojektowana, uliczki dojazdowe do domów są dobrze oświetlone, a przestrzeń między budynkami jest odpowiednio zagospodarowana. Osiedla domów bliźniaczych są spójnie zaaranżowane, nie ma w nich przypadkowości.
 

Wady domów bliźniaczych

To co dla jednych jest zaletą, dla innych jest wadą. Mowa oczywiście o sąsiadach. Osoby, które większość życia spędziły wśród sąsiadów z bloku, czują silną potrzebę zamieszkania w domu, który nie będzie miał sąsiadów za ścianą. W takim wypadku lepiej zdecydować się na kupno domu jednorodzinnego. Drugą wadą może być wielkość działki, na której stoi dom. Jeżeli zależy nam na naprawdę dużym ogrodzie, w przypadku domów bliźniaczych taka opcja raczej nie wchodzi w grę. Nie każdy ma rękę do roślin, ale jeśli zależy nam na dużej powierzchni działki, również powinniśmy wybrać dom jednorodzinny, oczywiście wybudowany na odpowiednio dużej działce.
 

Lublin: domy bliźniacze na sprzedaż

Kupno domu w zabudowie bliźniaczej to świetny pomysł dla osób, które cenią sobie bliskie sąsiedztwo, a jednocześnie chcą zamieszkać w domu jednorodzinnym. Domy bliźniacze budowane na osiedlu w Lublinie będą zatem świetnym rozwiązaniem dla osób, które planują kupić nowy dom. Lublin jako miasto bardzo prężnie rozwija się na przestrzeni lat i coraz chętniej osiedlają się w nim nowi mieszkańcy.

Interesuje Cię nowy bliźniak w Lublinie? Skontaktuj się z nami:

Elektra Deweloper: 20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K, tel.: +48815367232, kom. +48661245425Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo