Budowa domów szeregowych i jednorodzinnych w Lublinie

 

Budowa domu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy w swoim życiu. Na początku należy jednak oszacować posiadany budżet i zastanowić się nad najkorzystniejszą opcją. Istotny jest również wybór lokalizacji – wieś, a może miasto, np. Lublin. W zależności od funduszy i czasu, którymi dysponujemy, możemy powierzyć zadanie, jakim jest budowa domów, deweloperowi lub też zająć się tym samodzielnie. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Co zatem warto wiedzieć, jeśli interesuje nas temat, jakim jest budowa domów jednorodzinnych?

 

Budowa domów Lublin Szerokie
 

 

Dylematy związane z budową domów jednorodzinnych


Która z dostępnych opcji wyjdzie nas najtaniej i czy warto oszczędzać na tego rodzaju inwestycji? Być może lepiej będzie wybudować nieco mniejszy, lecz solidniejszy dom – z takimi dylematami mierzą się najczęściej zgłaszający się do nas klienci. Na szczęście spore doświadczenie, jakim dysponujemy, pozwala nam doradzać im w wyborze rozwiązań, które nie wymagają pójścia na kompromis, lecz przynoszą w pełni zadowalający, oczekiwany rezultat. Bardzo popularnym wyborem w Lublinie jest budowa domów szeregowych. Często wiąże się to z niższymi kosztami i mniejszymi wymaganiami gruntowymi. Domy o szeregowej budowie sprawdzą się lepiej w aglomeracjach o dużym zagęszczeniu zabudowy. Pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Dom budowany przez dewelopera 

Decydując się na kupno domu od dewelopera, na pewno oszczędzamy czas, co jest bardzo dużą zaletą w przypadku osób zapracowanych, które nie mogą sobie pozwolić na samodzielne załatwianie formalności związanych z budową domu (województwo lubelskie zapewnia szeroki wybór ofert deweloperskich). W tym przypadku to deweloper jest odpowiedzialny za wszelkie dokumenty, jakich wymaga budowa domów jednorodzinnych. Kupujący zyskuje czas, który musiałby przeznaczyć na uzyskanie pozwoleń, wybór ekipy budowlanej, zakup materiałów oraz wielu innych czynności. Budowa domów jednorodzinnych przeprowadzona przez dewelopera to opcja zdecydowanie wygodniejsza. Wymaga ona jednak pewnego zaufania do wykonawcy, dlatego warto wybrać kogoś, kto cieszy się uznaniem swoich klientów, co jest gwarancją wysokiej jakości usług. Zlecając to zadanie deweloperowi, zyskuje się czas i ogranicza związany z tym stres

Budowa domów w Lublinie – Dzielnica Szerokie

Zaletą inwestycji deweloperskich jest to, że zazwyczaj są to nieruchomości budowane w jednym stylu. Budowa domów szeregowych ma wspólną stylistykę i aranżację. Dzięki temu możemy mieszkać na ładnie zaprojektowanym osiedlu, a nie wśród przypadkowych projektów. Wiele osób ceni sobie spójną i schludną aranżację nowo wybudowanych nieruchomości w Lublinie. Domy szeregowe, których budowa jest tu dość powszechna, to rozwiązanie cenione przez wielu inwestorów. W przypadku osób nieposiadających działki budowlanej lub niemających preferencji co do lokalizacji, kupno domu od dewelopera może okazać się nawet tańsze niż w przypadku samodzielnej budowy.

Domy szeregowe – budowa dopasowana do potrzeb klienta

Deweloperzy w Lublinie coraz częściej wychodzą naprzeciw klientowi i w ramach budowy domów pozwalają na dokonanie przeróbek w projekcie (jeszcze na etapie planowania inwestycji) tak, aby najcelniej trafić w jego gust. Jeżeli zależy nam na konkretnej lokalizacji, ale projekt domu nie do końca nam odpowiada, możemy starać się negocjować to, jak będzie wyglądała budowa domów szeregowych zamawianych przez nas i naszych przyszłych sąsiadów. Na początku powinniśmy skupić się jednak na tym, jakie dana firma deweloperska ma doświadczenie, od tego zależeć będzie przebieg budowy domów. Lublin jest miastem, w którym można znaleźć wielu deweloperów, ale nie każdy może pochwalić się bogatym portfolio. Przed dokonaniem wyboru dobrze jest więc obejrzeć poprzednie inwestycje i popytać mieszkańców, czy są zadowoleni ze współpracy z daną firmą.

Samodzielna budowa domu w Lublinie

Jeśli jednak nie interesują nas domy szeregowe, budowa na własną rękę może być jedynym rozwiązaniem. Wiele osób chce mieć wszystko pod kontrolą i osobiście pilnować każdego szczegółu. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że budowa domów to nie taka łatwa sprawa. Pierwszym punktem, na jaki trzeba zwrócić uwagę, jest posiadanie działki budowlanej. Jeżeli taką nie dysponujemy, a zależy nam na konkretnej lokalizacji, może się okazać, że cała inwestycja – kupno działki + wybudowanie na niej domu, będzie zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne budowanie domu, musimy liczyć się z tym, że konieczne jest załatwienie formalności potrzebnych do rozpoczęcia budowy. Samo zebranie dokumentacji, w zależności od tego, jaką ilością czasu dysponujemy, może zająć od kilkudziesięciu dni do kilku miesięcy. Z pewnością nie spodoba się to tym, którzy nie lubią biurokracji.

Budowa domów jednorodzinnych na własną rękę – woj. lubelskie

Decydując się na samodzielne działanie, trzeba zadbać o naprawdę wiele szczegółów. Ważnym punktem jest m.in. wybór projektu domu. Gotowy plan kosztuje od 3 000 zł wzwyż w zależności od firmy projektowej. Za indywidualną koncepcję idealnie dostosowaną do potrzeb klienta trzeba dodatkowo zapłacić. Kolejnym etapem jest wybór ekipy specjalizującej się w budowie domów. Nie jest łatwo znaleźć taką, która będzie posiadała odpowiednie doświadczenie, a ponadto wywiąże się z zadania w wyznaczonym przez nas terminie. Pamiętajmy również, że samodzielnie musimy zadbać o zakup odpowiednich materiałów budowlanych. Nie zawsze uda nam się zaoszczędzić i właściwie nie warto tego robić. Co za tym idzie, trzeba liczyć, że samodzielne działanie wyjdzie nas po prostu zdecydowanie drożej niż we współpracy z biurem. Być może zatem lepszym rozwiązaniem okażą się np. domy szeregowe, których budowa staje się coraz bardziej popularna.

Nowy dom budowany przez dewelopera w województwie lubelskim

Wybór inwestycji oferowanej przez dewelopera to oszczędność czasu. Dla osób, które nie znają się na budowie domów i nie chcą zagłębiać się w tę dziedzinę, kupno gotowej nieruchomości to duże ułatwienie. Dla osób posiadających własną działkę samodzielna budowa może okazać się ciekawym doświadczeniem. Elektra P.T.U. Sp. z o.o. z województwa lubelskiego bardzo chętnie udzieli wszelkich informacji na temat budowy swoich domów. Korzystna lokalizacja inwestycji w Lublinie sprawia, że nieruchomości te chętnie wybierają osoby, które cenią sobie spokój przedmieść, ale jednocześnie chcą zachować możliwość szybkiego znalezienia się w centrum miasta.

Interesuje Cię nowy dom w Lublinie?

Skontaktuj się z nami: Elektra Deweloper:

20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K,

tel.: +48815367232,
kom. +48661245425Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo