Budowa domów szeregowych i jednorodzinnych

Budowa domu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy w swoim życiu. Przed jej podjęciem należy oszacować posiadany budżet i zastanowić się nad najkorzystniejszą opcją. W zależności od funduszy i czasu, którymi dysponujemy, możemy powierzyć zadanie, jakim jest budowa domów, deweloperowi lub też zająć się tym samodzielnie. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Co zatem warto wiedzieć, jeśli interesuje nas temat, jakim jest budowa domów jednorodzinnych? Która z dostępnych opcji wyjdzie nas najtaniej i czy warto oszczędzać na tego rodzaju inwestycji? Być może lepiej będzie wybudować nieco mniejszy, lecz solidniejszy dom – z takimi dylematami mierzą się najczęściej zgłaszający się do nas klienci. Na szczęście spore doświadczenie, jakim dysponujemy, pozwala nam doradzać im w wyborze rozwiązań, które nie wymagają pójścia na kompromis, lecz przynoszą w pełni zadowalający, oczekiwany rezultat. Bardzo popularnym wyborem jest np. w ostatnich czasach budowa domów szeregowych. Wiąże się często z niższymi kosztami i mniejszymi wymaganiami gruntowymi. Domy o szeregowej budowie sprawdzą się też lepiej w aglomeracjach o dużym zagęszczeniu zabudowy. Pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

 

Budowa domów Lublin Szerokie
 

Dom budowany przez dewelopera

Decydując się na kupno domu od dewelopera, na pewno oszczędzamy czas, co jest bardzo dużą zaletą w przypadku osób pracujących, które nie mogą sobie pozwolić na samodzielne załatwianie formalności związanych z budową domu (Lublin zapewnia szeroki wybór ofert deweloperskich). W tym przypadku to deweloper jest odpowiedzialny za wszelkie formalności, jakich wymaga budowa domów jednorodzinnych w określonym miejscu. Kupujący zyskuje czas, który musiałby przeznaczyć na uzyskiwanie pozwoleń, wybieranie ekipy budowlanej, zakup materiałów i środków potrzebnych do budowy domu oraz wielu innych czynności. Budowa domów jednorodzinnych wykonana przez dewelopera to opcja zdecydowanie wygodniejsza. Wymaga ona jednak pewnego zaufania do wykonawcy, dlatego warto wybrać kogoś, kto cieszy się uznaniem swoich klientów, co jest gwarancją wysokiej jakości usług. Tylko w ten sposób uniknąć można przykrych niespodzianek na każdym etapie współpracy. Budowa domów jednorodzinnych wymaga również doskonalej znajomości prawa budowlanego i załatwienia mnóstwa formalności. Zlecając to zadanie deweloperowi, zyskuje się czas i ogranicza związany z tym procesem stres.

Budowa domów Lublin Szerokie

Budowa domów przez dewelopera ma również tę zaletę, że są to domy budowane w jednym stylu, często jest to budowa domów szeregowych, mających wspólną stylistykę i aranżację. Dzięki temu możemy mieszkać na ładnie zaprojektowanym osiedlu, a nie wśród przypadkowych projektów. Wiele osób ceni sobie spójną i schludną aranżację nowo wybudowanych osiedli w Lublinie. Domy szeregowe, budowa których jest tu dość powszechna, to propozycja, która przypada do gustu wielu inwestorom. W przypadku osób, które nie posiadają działki budowlanej lub nie mają preferencji co do lokalizacji budowanego domu, kupienie go od dewelopera może okazać się nawet tańsze niż w przypadku samodzielnego budowania. To, co jest zaletą, może również stać się wadą. Nie każdy chce mieszkać na osiedlu składającym się z identycznych lub bardzo podobnych domów. Czasem też zdarza się, że projekty zaproponowane przez dewelopera nie odpowiadają naszym oczekiwaniom.

Domy szeregowe – budowa dopasowana do klienta

Deweloperzy w Lublinie coraz częściej wychodzą naprzeciw klientowi i w ramach budowy domów pozwalają na dokonanie przeróbek w projekcie (jeszcze na etapie planowania inwestycji) tak, aby jak najcelniej trafić w jego gust. Jeżeli zależy nam na konkretnej oferowanej lokalizacji, ale projekt domu nie do końca nam odpowiada, możemy starać się negocjować to, jak będzie wyglądała budowa domów szeregowych zamawianych przez nas i naszych przyszłych sąsiadów. Wybierając nowy dom budowany przez dewelopera powinniśmy skupić się jednak na tym, jakie dana firma deweloperska ma doświadczenie od tego zależeć będzie to, jak przebiega budowa domów. Lublin jest miastem, w którym można znaleźć wielu deweloperów, ale nie każdy może pochwalić się bogatym portfolio. Przed dokonaniem wyboru dobrze jest więc obejrzeć poprzednie inwestycje dewelopera i popytać mieszkańców czy są zadowoleni z procesu kupna domu od dewelopera. 

Samodzielna budowa domu

Jeśli jednak nie interesują nas domy szeregowe, budowa na własną rękę może być jedynym rozwiązaniem. Wiele osób chce mieć wszystko pod kontrolą i osobiście pilnować każdego szczegółu. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że budowa domów to nie taka łatwa sprawa. Pierwszym punktem, na jaki trzeba zwrócić uwagę jest posiadanie działki budowlanej. Jeżeli jej nie posiadamy, a zależy nam na konkretnej lokalizacji, może się okazać, że cała inwestycja – kupno działki + wybudowanie na niej domu, może być zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne budowanie domu, musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie zgromadzić całą dokumentację potrzebną do rozpoczęcia budowy. Samo zebranie dokumentacji, w zależności od tego, jaką ilością czasu dysponujemy, może zająć od kilkudziesięciu dni do kilku miesięcy. Z pewnością nie spodoba się to tym, którzy nie lubią biurokracji. 

Budowa domów jednorodzinnych na własną rękę

Decydując się na samodzielne działanie, trzeba zadbać o naprawdę wiele szczegółów. Ważnym punktem jest m.in. wybór projektu domu. Gotowy projekt kosztuje od 3 000 zł wzwyż w zależności od firmy projektującej. Za indywidualny projekt idealnie dostosowany do potrzeb klienta trzeba dodatkowo zapłacić. Kolejnym etapem jest wybór ekipy specjalizującej się w budowie domów. Nie jest łatwo znaleźć taką, która będzie posiadała odpowiednie doświadczenie, a ponadto będzie dyspozycyjna i wywiąże się z zadania w wyznaczonym przez nas terminie. Pamiętajmy również, że samodzielnie musimy zadbać o zakup odpowiednich materiałów budowlanych przeznaczonych do budowania domów w najnowszych technologiach. Nie zawsze uda nam się zaoszczędzić na materiałach i właściwie nie warto tego robić. Co za tym idzie, trzeba liczyć się po prostu z tym, że samodzielne działanie wyjdzie nas po prostu zdecydowanie drożej niż we współpracy z biurem. Być może zatem lepszym rozwiązaniem okażą się np. domy szeregowe, budowa których staje się coraz bardziej popularna.

Nowy dom budowany przez dewelopera

Wybór domu wybudowanego przez dewelopera to oszczędność czasu. Dla osób, które nie znają się na budowie domów, nie mają czasu i chęci zagłębiać się w tę dziedzinę, kupno gotowego domu to duże ułatwienie. Dla osób posiadających własną działkę budowlaną i znających się na budowie domów, samodzielna budowa – dbanie o każdy szczegół na każdym etapie, może okazać się fajnym i ciekawym doświadczeniem. Elektra P.T.U. sp. z o.o. bardzo chętnie udzieli wszelkich informacji na temat budowy swoich domów. Korzystna lokalizacja inwestycji w Lublinie sprawia, że domy są chętnie wybierane przez osoby ceniące sobie spokój przedmieść, ale jednocześnie chcące zachować możliwość szybkiego znalezienia się w centrum miasta.

Interesuje Cię nowy dom w Lublinie?

Skontaktuj się z nami: Elektra Deweloper:

20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K,

tel.: +48815367232,
kom. +48661245425Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo