28
06
2021
28 06.2021
Aktualności
Deweloper – sprawdź zanim wybierzesz!

Deweloper – sprawdź zanim wybierzesz! Nowy dom to inwestycja, która wymaga przemyśleń i nie powinna zostać podjęta pochopnie. Przy wyborze domu powinniśmy kierować się budżetem jaki możemy przeznaczyć, lokalizacją naszej nieruchomości, wyborem sąsiedztwa i odległością domu od miejsca pracy lub szkoły. W przypadku osób zapracowanych i nie znających się na budowaniu rozwiązaniem może być kupno domu od dewelopera. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej nieruchomości?

Lokalizacja osiedla

Lokalizacja to jeden z kluczowych problemów przy wyborze nowego domu w dowolnej części Lublina. Deweloperzy budują osiedla przeważnie w dzielnicach podmiejskich, wybierają jednak takie lokalizacje, które zapewniają dobre skomunikowanie z centrum i innymi dzielnicami Lublina. Jeżeli spodoba nam się jakieś osiedle, warto zobaczyć jak wygląda trasa do naszego miejsca pracy albo do szkoły dziecka. Nie warto tracić czasu na uciążliwe dojazdy.Developer Lublin Szerokie


Nowy dom od dewelopera

W większości przypadków kupując dom od dewelopera kupujemy projekt, który zostanie zrealizowany w najbliższych miesiącach. Rzadko jest tak, że kupujemy gotowy dom. Dlatego też warto dokładanie przyjrzeć się poprzednim inwestycjom wykonywanym przez dewelopera. Jak wiadomo czasem wizualizacje i piękne projekty bardzo tracą w zderzeniu z rzeczywistością. Dobry deweloper to taki, którego projekty „na papierze”, w rzeczywistości wyglądają niemal identycznie.

Niezbyt udanym wyborem może okazać się deweloper, dla którego Lublin jest dopiero pierwszą inwestycją i nie ma bogatego doświadczenia w budowie domów. Na etapie wybierania projektu można negocjować niektóre jego elementy z wykonawcą, tak aby jak najlepiej dostosować projekt do swoich potrzeb. Dobrze jest również zobaczyć plan zagospodarowania terenów sąsiadujących z naszym domem. Może się okazać, że za kilka lat pod naszymi oknami będzie przebiegała droga szybkiego ruchu albo zostaną wybudowane brzydkie wieżowce.

Sprawdzenie dewelopera

Przed podpisaniem umowy wstępnej należy bardzo dokładnie sprawdzić dewelopera z usług którego zamierzamy skorzystać. Można w tym celu zapoznać się z odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego lub wyciągiem z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Deweloper, na naszą prośbę, może również przedstawić sprawozdania na temat kondycji finansowej firmy deweloperskiej.

Ważnym dokumentem, który deweloper jest zobowiązany wydać jest prospekt informacyjny. Zawiera on wszystkie niezbędne dane na temat nieruchomości, którą zamierzamy nabyć oraz samej firmy deweloperskiej. Znajdziemy tam m.in. wykaz poprzednich inwestycji realizowanych przed dewelopera, informacje o statusie prawnym działki, informacje na temat zezwoleń na budowę, plany zagospodarowania terenu i terenów sąsiadujących, termin zakończenia inwestycji i sposoby jej finansowania.

W szczegółowej części prospektu deweloper opisuje wszelkie sprawy związane z konkretną nieruchomością, m.in. standard wykończenia, rodzaje zamontowanych instalacji itp.

Deweloper Lublin

W Lublinie działa kilkunastu deweloperów, ale niewielu z nich może pochwalić się takim doświadczeniem jak Elektra deweloper. Lublin to miasto, które prężnie się rozwija, powstaje tu dużo osiedli mieszkaniowych, centrów handlowych i instytucji kulturalnych. Kupno domu od dewelopera w Lublinie to inwestycja, która się opłaca.

Interesuje Cię nowy dom w Lublinie? Skontaktuj się z nami:

Elektra Deweloper: 20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K, tel.: +48815367232, kom. +48661245425

 
Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo