03
01
2017
03 01.2017
Aktualności

Zanim zaczniesz ubiegać się o kredyt hipoteczny Zakup własnego mieszkania czy budowa domu bez kredytu jest dziś dla zdecydowanej większości społeczeństwa czymś niemożliwym. Zanim jednak podpiszemy umowę kredytową, czeka nas kilka kroków, takich jak wybór najlepszej oferty czy ocena zdolności kredytowej. O czym warto wiedzieć, planując zaciągnięcie kredytu?

Hipoteczny czy budowlany?

Najpopularniejsze rodzaje kredytów związanych z nieruchomościami, to kredyt hipoteczny i hipoteczno-budowlany. Pierwszy z nich jest zazwyczaj przyznawany na zakup gotowego domu lub mieszkania – cała kwota jest od razu przelewana z banku do dewelopera lub osoby sprzedającej. Jeżeli natomiast sami zamierzamy budować dom, możemy wziąć kredyt budowlany, który jest wypłacany w transzach, zaś odsetki spłacamy jedynie od kwoty wykorzystanej.

Zdolność kredytowa

Pozytywna ocena zdolności kredytowej jest uzależniona przede wszystkim od zarobków – rata nie powinna przekraczać 1/3 miesięcznego dochodu netto. Dodatkowym zabezpieczeniem mogą być aktywa finansowe czy dobra trwałe. Spore znaczenie ma też historia kredytowa (regularne spłaty poprzednich kredytów) oraz sytuacja rodzinna.

Wkład własny

W 2014 roku powstała rekomendacja KNF, aby banki żądały od klientów wkładu własnego. W 2017 roku standardowy wkład własny wynosi 20%, natomiast minimalny – 10%. Warto brać to pod uwagę, porównując oferty banków i obliczając całkowity koszt kredytu na zakup lub budowę domu.

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo