03
01
2017
03 01.2017
Aktualności

Zanim zaczniesz ubiegać się o kredyt hipoteczny Zakup własnego mieszkania czy budowa domu bez kredytu jest dziś dla zdecydowanej większości społeczeństwa czymś niemożliwym. Zanim jednak podpiszemy umowę kredytową, czeka nas kilka kroków, takich jak wybór najlepszej oferty czy ocena zdolności kredytowej. O czym warto wiedzieć, planując zaciągnięcie kredytu?

Hipoteczny czy budowlany?

Najpopularniejsze rodzaje kredytów związanych z nieruchomościami, to kredyt hipoteczny i hipoteczno-budowlany. Pierwszy z nich jest zazwyczaj przyznawany na zakup gotowego domu lub mieszkania – cała kwota jest od razu przelewana z banku do dewelopera lub osoby sprzedającej. Jeżeli natomiast sami zamierzamy budować dom, możemy wziąć kredyt budowlany, który jest wypłacany w transzach, zaś odsetki spłacamy jedynie od kwoty wykorzystanej.

Zdolność kredytowa

Pozytywna ocena zdolności kredytowej jest uzależniona przede wszystkim od zarobków – rata nie powinna przekraczać 1/3 miesięcznego dochodu netto. Dodatkowym zabezpieczeniem mogą być aktywa finansowe czy dobra trwałe. Spore znaczenie ma też historia kredytowa (regularne spłaty poprzednich kredytów) oraz sytuacja rodzinna.

Wkład własny

W 2014 roku powstała rekomendacja KNF, aby banki żądały od klientów wkładu własnego. W 2017 roku standardowy wkład własny wynosi 20%, natomiast minimalny – 10%. Warto brać to pod uwagę, porównując oferty banków i obliczając całkowity koszt kredytu na zakup lub budowę domu.

 

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo