10
01
2017
10 01.2017
Aktualności

Jaka powinna być odległość nieruchomości od obwodnicy? W grudniu 2016 roku otwarto zachodnią obwodnicę Lublina, o długości niespełna 10 km. Znajduje się ona w ciągu drogi S19, na terenie gmin Konopnica i Jastków. Dzięki temu zmniejsza się ruch na Alei Kraśnickiej. A jaki wpływ będzie miała obwodnica na inwestycje budowlane w tym rejonie?

Odległość budynków od dróg

Mieszkanie przy autostradzie raczej nie jest najbardziej atrakcyjnego rozwiązania dla osób poszukujących spokoju i ciszy. Dlatego kupując działkę pod budowę domu należy zawsze sprawdzać plany zagospodarowania danego terenu. Minimalną odległość nieruchomości od drogi określa Ustawa o drogach publicznych z 1985 roku:

  • odległość od autostrady – 30 m w terenie zabudowanym, 50 m poza terenem zabudowanym;
  • odległość od drogi ekspresowej – 20 m lub 40 m;
  • odległość od drogi ogólnodostępnej – w terenie zabudowanym: 10 m (droga krajowa), 8 m (droga powiatowa), 6 m (droga gminna); poza terenem zabudowanym: odpowiednio 25, 20 lub 15 m.

Minimalizacja hałasu

Ekrany akustyczne ustawiane przy drogach szybkiego ruchu wytwarzają tzw. cień akustyczny, czyli zmniejszają natężenie dźwięku. Mogą być zbudowane z półprzezroczystych płyt ze szkła akrylowego lub poliwęglanu lub też z betonu czy kaset akustycznych zawierających wełnę mineralną. Ciekawym i bardziej korzystnym dla krajobrazu rozwiązaniem są tzw. ekrany zielone, utworzone z nasypów ziemnych obsadzonych roślinnością.

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo