10
01
2017
10 01.2017
Aktualności

Jaka powinna być odległość nieruchomości od obwodnicy? W grudniu 2016 roku otwarto zachodnią obwodnicę Lublina, o długości niespełna 10 km. Znajduje się ona w ciągu drogi S19, na terenie gmin Konopnica i Jastków. Dzięki temu zmniejsza się ruch na Alei Kraśnickiej. A jaki wpływ będzie miała obwodnica na inwestycje budowlane w tym rejonie?

Odległość budynków od dróg

Mieszkanie przy autostradzie raczej nie jest najbardziej atrakcyjnego rozwiązania dla osób poszukujących spokoju i ciszy. Dlatego kupując działkę pod budowę domu należy zawsze sprawdzać plany zagospodarowania danego terenu. Minimalną odległość nieruchomości od drogi określa Ustawa o drogach publicznych z 1985 roku:

  • odległość od autostrady – 30 m w terenie zabudowanym, 50 m poza terenem zabudowanym;
  • odległość od drogi ekspresowej – 20 m lub 40 m;
  • odległość od drogi ogólnodostępnej – w terenie zabudowanym: 10 m (droga krajowa), 8 m (droga powiatowa), 6 m (droga gminna); poza terenem zabudowanym: odpowiednio 25, 20 lub 15 m.

Minimalizacja hałasu

Ekrany akustyczne ustawiane przy drogach szybkiego ruchu wytwarzają tzw. cień akustyczny, czyli zmniejszają natężenie dźwięku. Mogą być zbudowane z półprzezroczystych płyt ze szkła akrylowego lub poliwęglanu lub też z betonu czy kaset akustycznych zawierających wełnę mineralną. Ciekawym i bardziej korzystnym dla krajobrazu rozwiązaniem są tzw. ekrany zielone, utworzone z nasypów ziemnych obsadzonych roślinnością.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo