19
01
2017
19 01.2017
Aktualności

Ogrzewanie w nowym domu: piec na pellet Budowa domu wiąże się między innymi z wyborem formy ogrzewania. Węgiel –szczególnie w kontekście ostatnich alarmów smogowych – nie cieszy się już zbyt dobrą opinią. Alternatywą jest ogrzewanie gazowe lub olej opałowy. Jeżeli jednak zależy nam na ekologicznym rozwiązaniu, warto zainwestować w kocioł na pellet.

Ogrzewanie przyjazne środowisku

Pellet powstaje najczęściej w wyniku sprasowania trocin pozostałych po obróbce drewna w tartaku. Może być również wyprodukowany ze skorup kokosów, z siana lub słomy, z łusek słonecznika czy pestek owoców, jednak najbardziej ekologiczny jest pellet drzewny. Popiół, który powstaje ze spalania pelletu wynosi mniej niż 2%, natomiast jego wartość opałowa może wynosić ok. 16-18 MJ/kg. Emisja CO2 i benzopirenu jest przy tym nieporównywalnie niższa niż np. w przypadku węgla.

Jak działa kocioł na pellet?

Ogrzewanie domu na pellet jest również proste w obsłudze. W nowoczesnych kotłach wystarczy ustawić odpowiednie parametry, a niemalże wszystko odbywa się automatycznie. Piec jest wyposażony w podajnik i zasobnik, z którego pobierany jest pellet i dostarczany do palnika. Zaprogramowany wcześniej piec sam się rozpala i gaśnie, gdy temperatura w domu osiągnie określony poziom. Wybierając kocioł, warto zwrócić uwagę na to, aby był on dwufunkcyjny, obsługujący zarówno instalację grzewczą , jak i hydrauliczną.

 

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo