19
01
2017
19 01.2017
Aktualności

Ogrzewanie w nowym domu: piec na pellet Budowa domu wiąże się między innymi z wyborem formy ogrzewania. Węgiel –szczególnie w kontekście ostatnich alarmów smogowych – nie cieszy się już zbyt dobrą opinią. Alternatywą jest ogrzewanie gazowe lub olej opałowy. Jeżeli jednak zależy nam na ekologicznym rozwiązaniu, warto zainwestować w kocioł na pellet.

Ogrzewanie przyjazne środowisku

Pellet powstaje najczęściej w wyniku sprasowania trocin pozostałych po obróbce drewna w tartaku. Może być również wyprodukowany ze skorup kokosów, z siana lub słomy, z łusek słonecznika czy pestek owoców, jednak najbardziej ekologiczny jest pellet drzewny. Popiół, który powstaje ze spalania pelletu wynosi mniej niż 2%, natomiast jego wartość opałowa może wynosić ok. 16-18 MJ/kg. Emisja CO2 i benzopirenu jest przy tym nieporównywalnie niższa niż np. w przypadku węgla.

Jak działa kocioł na pellet?

Ogrzewanie domu na pellet jest również proste w obsłudze. W nowoczesnych kotłach wystarczy ustawić odpowiednie parametry, a niemalże wszystko odbywa się automatycznie. Piec jest wyposażony w podajnik i zasobnik, z którego pobierany jest pellet i dostarczany do palnika. Zaprogramowany wcześniej piec sam się rozpala i gaśnie, gdy temperatura w domu osiągnie określony poziom. Wybierając kocioł, warto zwrócić uwagę na to, aby był on dwufunkcyjny, obsługujący zarówno instalację grzewczą , jak i hydrauliczną.

 

 

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Developer Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Prowadzona jest sprzedaż domów w Sławinku. W ofercie deweloper posiada domy na sprzedaż bliźniacze oraz szeregowe. Wszystkie obiekty zostały tak zaprojektowane i usytuowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Proponowane domy w Lublinie położone są w prestiżowej dzielnicy – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to nieliczne z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Jeśli zatem interesują Cię domy nowe na terenie Lublina, to zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej części miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo