29
01
2017
29 01.2017
Aktualności

Budowa domu vs. zakup gotowego domu od dewelopera Posiadanie własnego domu z ogródkiem, na przedmieściach lub poza miastem, to marzenie wielu osób, które chcą nieco oderwać się od miejskiego gwaru. Jednak zanim będziemy mogli cieszyć się urokami domowego zacisza, trzeba stawić czoła trudom budowy domu. Alternatywą może być zakup gotowego domu od dewelopera.

Od zakupu działki po odbiór techniczny

Budowa domu to wieloetapowy proces, który wiąże się z mnóstwem formalności. Pierwszym krokiem jest zakup działki budowlanej i uzyskanie pozwolenia na budowę. Aby je zdobyć, potrzebujemy projektu – możemy kupić gotowy lub zatrudnić architekta (to droższa opcja). Po wydaniu zgody należy rozpocząć budowę najpóźniej w ciągu 3 lat. Prace powinien nadzorować kierownik budowy, odpowiedzialny za spełnienie wymogów prawa budowlanego. Zwieńczeniem budowy jest odbiór techniczny, który jest niezbędny, byśmy mogli wprowadzić się do swojego nowego domu.

Gotowy dom na sprzedaż

Zakup gotowego domu od dewelopera to znacznie wygodniejsze rozwiązanie ze względu na to, że formalności leżą po stronie wykonawcy. Nie musimy zatem martwić się o zakup samej działki oraz wszelkiego rodzaju zezwolenia czy zatrudnienie ekipy budowlanej. Co istotne, niektóre firmy deweloperskie umożliwiają klientom dokonanie pewnych modyfikacji w projekcie, aby dostosować dom do ich oczekiwań. Elementami, na które warto zwrócić uwagę kupując dom od dewelopera, są gminne plany zagospodarowania terenu oraz droga dojazdowa, a także jakość materiałów zastosowanych podczas budowy.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo