27
02
2017
27 02.2017
Aktualności

Odrolnienie działki Jeszcze do niedawna zakup działki rolnej i przekształcenie jej w budowlaną było opłacalnym zabiegiem, ze względu na niskie ceny działek rolnych. Jednak odkąd w kwietniu 2016 wprowadzono nowe przepisy (Ustawa o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw), odrolnienie działki stało się bardziej skomplikowane.

Działkę rolną może kupić jedynie rolnik lub osoba z jego bliskiej rodziny, która mieszka na terenie danej gminy co najmniej od 5 lat. Ponadto działka nie może być większa niż 300 hektarów. Aby przekształcić działkę rolną na budowlaną, musimy uzyskać zgodę Ministra Rolnictwa, z wyjątkiem sytuacji, gdy:

  • działka jest mniejsza niż 0,5 hektara
  • działka znajduje się w odległości maks. 50 m od drogi publicznej i maks. 50 m od najbliższej działki;
  • przynajmniej połowa działki znajduje się na terenie zwartej zabudowy.

Jeśli działka, którą chcemy odrolnić, znajduje się w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, musimy złożyć w urzędzie gminy wniosek o zmianę tego planu, podając dokładne uzasadnienie i wyjaśniając, co dokładnie zamierzamy zbudować na działce. Do wniosku dołączamy akt notarialny potwierdzający własność działki. Odrolnienie może nastąpić również na mocy decyzji o warunkach zabudowy oraz wyłączenia gruntów z produkcji rolnej.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo