27
02
2017
27 02.2017
Aktualności

Odrolnienie działki Jeszcze do niedawna zakup działki rolnej i przekształcenie jej w budowlaną było opłacalnym zabiegiem, ze względu na niskie ceny działek rolnych. Jednak odkąd w kwietniu 2016 wprowadzono nowe przepisy (Ustawa o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw), odrolnienie działki stało się bardziej skomplikowane.

Działkę rolną może kupić jedynie rolnik lub osoba z jego bliskiej rodziny, która mieszka na terenie danej gminy co najmniej od 5 lat. Ponadto działka nie może być większa niż 300 hektarów. Aby przekształcić działkę rolną na budowlaną, musimy uzyskać zgodę Ministra Rolnictwa, z wyjątkiem sytuacji, gdy:

  • działka jest mniejsza niż 0,5 hektara
  • działka znajduje się w odległości maks. 50 m od drogi publicznej i maks. 50 m od najbliższej działki;
  • przynajmniej połowa działki znajduje się na terenie zwartej zabudowy.

Jeśli działka, którą chcemy odrolnić, znajduje się w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, musimy złożyć w urzędzie gminy wniosek o zmianę tego planu, podając dokładne uzasadnienie i wyjaśniając, co dokładnie zamierzamy zbudować na działce. Do wniosku dołączamy akt notarialny potwierdzający własność działki. Odrolnienie może nastąpić również na mocy decyzji o warunkach zabudowy oraz wyłączenia gruntów z produkcji rolnej.

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Developer Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Prowadzona jest sprzedaż domów w Sławinku. W ofercie deweloper posiada domy na sprzedaż bliźniacze oraz szeregowe. Wszystkie obiekty zostały tak zaprojektowane i usytuowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Proponowane domy w Lublinie położone są w prestiżowej dzielnicy – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to nieliczne z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Jeśli zatem interesują Cię domy nowe na terenie Lublina, to zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej części miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo