06
03
2017
06 03.2017
Aktualności

Jak otrzymać kredyt budowlany? Planując budowę domu, zamiast kredytu hipotecznego możemy postarać się o tzw. kredyt budowlany. Czym różni się on od zwykłego kredytu na zakup mieszkania i jakie warunki trzeba spełnić, aby go otrzymać?

Warunki otrzymania kredytu na budowę domu

Wniosek o kredyt budowlany możemy złożyć wówczas, gdy zamierzamy budować dom samodzielnie, zamiast kupować mieszkanie czy gotowy dom od dewelopera. Ubiegając się o kredyt, warto mieć już wcześniej zakupioną działkę budowlaną oraz pozwolenie na budowę. Poza tym niezbędny będzie kosztorys i plan budowy z harmonogramem. W przypadku kosztorysu warto skorzystać z pomocy fachowców ponieważ to jeden z głównych czynników wpływających na uzyskanie kredytu. Każdy z banków ma ściśle sprecyzowane limity kwotowe na budowę 1 m2 domu – standardowa wycena oscyluje w granicach 2200-2600 zł. Istotny jest również wkład własny: może to być działka, na której budujemy dom, lub też gotówka przeznaczona na pokrycie części kosztów budowy.

Sposób wypłacania kredytu budowlanego

Kredytu budowlanego nie otrzymujemy od razu w całości. Jest on wypłacany w kilku transzach, odpowiadających etapom budowy opisanym w kosztorysie i harmonogramie. Pierwszą transzę otrzymujemy w formie zaliczki. By otrzymać następne, musimy rozliczyć się z wykonanego etapu budowy.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo