30
03
2017
30 03.2017
Aktualności

Jak urządzić pokój dziecięcy w domu? Urządzanie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Jego mieszkańcy są często bardziej wymagający od dorosłych. Poza tym otoczenie ma spory wpływ na rozwój młodego człowieka  – warto zatem zadbać o to, aby wystrój pokoju dla dziecka był przemyślany i niebanalny.

Elementy wystroju, którym trzeba poświęcić szczególną uwagę, to:

Kolorystyka –w tym przypadku najlepiej skonsultować się z dzieckiem, aby w pokoju znalazł się jego ulubiony kolor, choćby miały to być pojedyncze motywy. W dziecięcym pokoju powinny dominować jasne, pozytywne barwy, jednak trzeba również uważać, aby nie stworzyć efektu przytłaczającej pstrokatości, która optycznie pomniejszy przestrzeń i zamiast pobudzać kreatywność – utrudni koncentrację.

Funkcjonalność i wygoda – rozmieszczenie mebli musi być takie, aby dzieci mogły poruszać się p pokoju swobodnie – pamiętajmy aby pośrodku pokoju było więcej wolnej przestrzeni. Wybierając umeblowanie, należy pomyśleć nie tylko o estetyce, ale też o funkcjonalności: pojemna szafa i liczne szuflady, pojemniki, kolorowe pudełka na zabawki pomogą w utrzymaniu porządku. Warto także wydzielić w pokoju kilka umownych stref: do nauki, zabawy czy odpoczynku.

Światło – oświetlenie pokoju dla dziecka projektujemy tak, aby znajdowały się w nim co najmniej 3 źródła światła w różnych punktach, np. światło górne, lampka przy biurku, przy łóżku.

Podczas aranżowania pokoju dziecięcego pamiętajmy o tym, że nasze pociechy mają czuć się w nim przede wszystkim dobrze i bezpiecznie.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo