04
04
2017
04 04.2017
Aktualności

Kryty basen w domu Słysząc hasło „dom z basenem”, wiele osób zapewne widzi oczami wyobraźni rezydencję kalifornijskich milionerów tonącą w słońcu. Jednak posiadanie własnego basenu nie jest aż tak nierealnym marzeniem, jak to niektórym może się wydawać.

Projekt domowego basenu

W polskich warunkach klimatycznych najlepszym rozwiązaniem wydaje się basen kryty. Zazwyczaj znajduje się on w piwnicy, ale można również umieścić go w osobnym pawilonie, stanowiącym swego rodzaju dobudówkę do domu. Choć można przystosować piwnicę lub pawilon w wybudowanym domu, to jednak najlepiej uwzględnić takie rozwiązanie już w projekcie nowego domu, ponieważ będzie to tańsze i łatwiejsze do wykonania.

Konstrukcja basenu w domu

Podczas projektowania basenu trzeba wziąć pod uwagę to, na jakim terenie budujemy dom i jak głęboko zaczynają się wody gruntowe. W niektórych przypadkach – jeśli wody gruntowe znajdują się płytko pod ziemią – basen powinien znajdować się ponad powierzchnią. Głębokość basenu do domowego użytku nie powinna przekraczać 2 metrów (w większości przypadków 1,5 metra będzie wystarczające), długość to zazwyczaj ok. 3-8 m, zaś szerokość możemy dopasować już według własnych potrzeb. Oprócz tego należy pamiętać o dodatkowym pomieszczeniu obok basenu, w którym umieścimy pompę i filtry do oczyszczania wody oraz klimatyzację i osuszacz powietrza – temperatura i wilgotność powietrza w krytym basenie powinna być stale pod kontrolą, aby nie dopuścić do zniszczenia ścian budynku.

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo