04
05
2017
04 05.2017
Aktualności

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu domu? Biorąc kredyt na budowę domu, zazwyczaj musimy od razu wykupić ubezpieczenie, które jest wymagane przez bank. Od czego możemy się ubezpieczyć i czy odszkodowanie pokryje wszystkie ewentualne straty?

Co obejmuje ubezpieczenie

Standardowo ubezpieczane są mury i mienie stałe, czyli np. okna, drzwi, glazury, instalacje hydrauliczne i elektryczne, wyposażenie łazienek itp. Oprócz tego warto włączyć do ubezpieczenia mienie ruchome (np. wartościowe sprzęty RTV / AGD i meble) oraz pozostałe budynki znajdujące się na posesji i tzw. małą architekturę (np. garaż, altana ogrodowa, ogrodzenie). Zdarzenia, od których można się ubezpieczyć, to przede wszystkim:

  • pożar,
  • włamanie z kradzieżą i/lub dewastacją mienia,
  • przepięcie (wzrost napięcia w instalacji elektrycznej np. w wyniku burzy),
  • uderzenie pioruna,
  • powódź lub zalanie mieszkania,
  • uderzenie pojazdu lub upadek drzewa czy masztu antenowego.

Wartość nieruchomości

W przypadku nowych domów odszkodowanie jest wypłacane na podstawie wartości odtworzeniowej – za pieniądze z ubezpieczenia powinniśmy móc odbudować czy wyremontować dom z zastosowaniem takich samych materiałów i rozwiązań, jak podczas budowy. Starsze domy są ubezpieczane w oparciu o wartość rzeczywistą, z uwzględnieniem „zużycia” budynku – oceny dokonuje wówczas rzeczoznawca. Niezależnie od tego, jaka jest wartość nieruchomości, warto pamiętać o regularnych przeglądach i konserwacji domu.

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo