13
06
2017
13 06.2017
Aktualności

Instalacja alarmu w domu Po wybudowaniu własnego domu warto zadbać o to, by czuć się w nim bezpiecznie. Podczas wyjazdu na dłuższy urlop można wprawdzie poprosić sąsiadów lub przyjaciół, by „mieli oko” na naszą posesję. Jednak oprócz tego możemy rozważyć również założenie alarmu.

SSWiN – co to jest?

System Sygnalizacji Włamania i Napadu, zwany w skrócie SSWiN, to narzędzie do wykrywania obecności nieuprawnionych osób lub nawet próby włamania. Dla domu jednorodzinnego najskuteczniejszą wersją będzie system o III stopniu bezpieczeństwa, który sygnalizuje otwarcie okna lub drzwi, próbę otwarcia zamku w drzwiach, obecność (ruch) w danej przestrzeni oraz atak na urządzenie.

Przewodowy czy bezprzewodowy?

Standardowy system przewodowy obejmuje kilkadziesiąt elementów połączonych ze sobą kablami: są to m.in. detektory, sygnalizatory i centrala alarmowa. Podobnie jak w przypadku instalacji elektrycznej, przewody „chowamy” w ścianie, w bruzdach podtynkowych. Znacznie łatwiejszy jest montaż systemu bezprzewodowego, jednak jest on droższy i bardziej kłopotliwy w użytkowaniu, ponieważ czujki alarmowe działają na baterie, które z czasem się wyczerpują i musimy je wymieniać. Wybierając alarm, warto zwracać uwagę nie tylko na jego funkcje, ale również na cenę – jeżeli nie posiadamy w domu przedmiotów wartych miliony, instalowanie zaawansowanego i bardzo drogiego alarmu po prostu się nie opłaca.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo