19
07
2017
19 07.2017
Aktualności

Klimatyzacja w domu jednorodzinnym Klimatyzacja to nie tylko element wystroju przestrzeni publicznych czy firmowych – wiele osób decyduje się również na zamontowanie urządzeń chłodzących we własnym domu. Do dyspozycji mamy urządzenia przenośne lub montowane na stałe, w dość dużej rozpiętości cenowej. Jaki zatem rodzaj klimatyzacji wybrać?

Rodzaje klimatyzatorów:

  • klimator – niedrogie (ok. 200-350 zł) urządzenie chłodzące z wentylatorem oraz zbiornikiem na wodę lub lód. Klimator wprawdzie wprawia powietrze w ruch i zapewnia nieznaczne obniżenie temperatury w pokoju, ale nie posiada funkcji regulowania temperatury.
  • klimatyzator przenośny – urządzenie, które nie wymaga montażu: podłączamy je po prostu do gniazdka elektrycznego. Ze względu na mobilność jest również bardziej praktyczny w domu – możemy używać go w różnych pomieszczeniach, w których w danym momencie jest najbardziej potrzebny. Wadą klimatyzatora przenośnego jest spory hałas, jaki powoduje, oraz niezbyt dobra wydajność w porównaniu do standardowej klimatyzacji. Cena takiego klimatyzatora wynosi średnio ok. 800-1800 zł.
  • klimatyzator stacjonarny – wymaga montażu: przymocowuje się go do sufitu lub ściany pod sufitem. Jest dostępny w 2 wersjach:
    • monoblokowy – zarówno jednostka zewnętrzna, jak i wewnętrzna znajdują się w jednej obudowie, zaś ciepłe powietrze jest odprowadzane z pomieszczenia przy pomocy rurki, która musi być zamontowana w taki sposób, by wystawała poza pomieszczenie, np. przez kratkę wentylacyjną.
    • split – jednostka zewnętrzna znajduje się poza pomieszczeniem, np. na elewacji budynku lub na balkonie. Jest połączona z jednostką wewnętrzną przewodem, w którym płynie czynnik chłodniczy.

Koszt klimatyzatora stacjonarnego wraz z montażem może wynieść ok. 2000-5000 zł. Warto pamiętać również o kosztach użytkowania – zależnie od tego, jak intensywnie korzystamy z klimatyzacji w domu, roczny koszt energii może wynieść od kilkuset złotych nawet do ok. 2500-3000 zł.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo