19
07
2017
19 07.2017
Aktualności

Klimatyzacja w domu jednorodzinnym Klimatyzacja to nie tylko element wystroju przestrzeni publicznych czy firmowych – wiele osób decyduje się również na zamontowanie urządzeń chłodzących we własnym domu. Do dyspozycji mamy urządzenia przenośne lub montowane na stałe, w dość dużej rozpiętości cenowej. Jaki zatem rodzaj klimatyzacji wybrać?

Rodzaje klimatyzatorów:

  • klimator – niedrogie (ok. 200-350 zł) urządzenie chłodzące z wentylatorem oraz zbiornikiem na wodę lub lód. Klimator wprawdzie wprawia powietrze w ruch i zapewnia nieznaczne obniżenie temperatury w pokoju, ale nie posiada funkcji regulowania temperatury.
  • klimatyzator przenośny – urządzenie, które nie wymaga montażu: podłączamy je po prostu do gniazdka elektrycznego. Ze względu na mobilność jest również bardziej praktyczny w domu – możemy używać go w różnych pomieszczeniach, w których w danym momencie jest najbardziej potrzebny. Wadą klimatyzatora przenośnego jest spory hałas, jaki powoduje, oraz niezbyt dobra wydajność w porównaniu do standardowej klimatyzacji. Cena takiego klimatyzatora wynosi średnio ok. 800-1800 zł.
  • klimatyzator stacjonarny – wymaga montażu: przymocowuje się go do sufitu lub ściany pod sufitem. Jest dostępny w 2 wersjach:
    • monoblokowy – zarówno jednostka zewnętrzna, jak i wewnętrzna znajdują się w jednej obudowie, zaś ciepłe powietrze jest odprowadzane z pomieszczenia przy pomocy rurki, która musi być zamontowana w taki sposób, by wystawała poza pomieszczenie, np. przez kratkę wentylacyjną.
    • split – jednostka zewnętrzna znajduje się poza pomieszczeniem, np. na elewacji budynku lub na balkonie. Jest połączona z jednostką wewnętrzną przewodem, w którym płynie czynnik chłodniczy.

Koszt klimatyzatora stacjonarnego wraz z montażem może wynieść ok. 2000-5000 zł. Warto pamiętać również o kosztach użytkowania – zależnie od tego, jak intensywnie korzystamy z klimatyzacji w domu, roczny koszt energii może wynieść od kilkuset złotych nawet do ok. 2500-3000 zł.

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo