07
08
2017
07 08.2017
Aktualności

Domowa elektrownia Podczas planowania budowy domu musimy zaprojektować również różnego rodzaju instalacje, a co za tym idzie – wybrać m.in. dostawców energii czy sposób ogrzewania. Jednym z innowacyjnych rozwiązań, promowanym nie tylko przez ekologów, jest korzystanie z naturalnych, odnawialnych źródeł energii.

Ogniwa fotowoltaiczne

Systemy fotowoltaiczne, składające się z ogniw umieszczanych zazwyczaj na dachach, pobierają energię słoneczną i przemieniają ją w prąd stały. Następnie tak wytworzona energia jest przetwarzana przez urządzenie zwane falownikiem lub inwerterem, w wyniku czego staje się prądem zmiennym. Co istotne, panele fotowoltaiczne możemy połączyć z tradycyjną metodą czerpania prądu z sieci. W takiej sytuacji najpierw wykorzystywany jest prąd z ogniw fotowoltaicznych, a gdy go zabraknie – wówczas pobieramy energię z sieci. Jeżeli natomiast panele wyprodukują więcej prądu niż potrzebujemy, możemy sprzedać nadwyżkę do zakładu energetycznego: wówczas w rozliczeniu otrzymujemy określoną liczbę darmowych kWh z sieci.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Instalacja paneli fotowoltaicznych dla domu jednorodzinnego to koszt ok. 18000 – 25000 zł. Przy dobrych warunkach atmosferycznych i prawidłowym montażu taka inwestycja może się zwrócić w ciągu ok. 8-10 lat. Warto także zapytać w urzędzie miasta lub gminy o dotacje na budowę OZE.

 

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Developer Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Prowadzona jest sprzedaż domów w Sławinku. W ofercie deweloper posiada domy na sprzedaż bliźniacze oraz szeregowe. Wszystkie obiekty zostały tak zaprojektowane i usytuowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Proponowane domy w Lublinie położone są w prestiżowej dzielnicy – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to nieliczne z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Jeśli zatem interesują Cię domy nowe na terenie Lublina, to zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej części miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo