07
08
2017
07 08.2017
Aktualności

Domowa elektrownia Podczas planowania budowy domu musimy zaprojektować również różnego rodzaju instalacje, a co za tym idzie – wybrać m.in. dostawców energii czy sposób ogrzewania. Jednym z innowacyjnych rozwiązań, promowanym nie tylko przez ekologów, jest korzystanie z naturalnych, odnawialnych źródeł energii.

Ogniwa fotowoltaiczne

Systemy fotowoltaiczne, składające się z ogniw umieszczanych zazwyczaj na dachach, pobierają energię słoneczną i przemieniają ją w prąd stały. Następnie tak wytworzona energia jest przetwarzana przez urządzenie zwane falownikiem lub inwerterem, w wyniku czego staje się prądem zmiennym. Co istotne, panele fotowoltaiczne możemy połączyć z tradycyjną metodą czerpania prądu z sieci. W takiej sytuacji najpierw wykorzystywany jest prąd z ogniw fotowoltaicznych, a gdy go zabraknie – wówczas pobieramy energię z sieci. Jeżeli natomiast panele wyprodukują więcej prądu niż potrzebujemy, możemy sprzedać nadwyżkę do zakładu energetycznego: wówczas w rozliczeniu otrzymujemy określoną liczbę darmowych kWh z sieci.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Instalacja paneli fotowoltaicznych dla domu jednorodzinnego to koszt ok. 18000 – 25000 zł. Przy dobrych warunkach atmosferycznych i prawidłowym montażu taka inwestycja może się zwrócić w ciągu ok. 8-10 lat. Warto także zapytać w urzędzie miasta lub gminy o dotacje na budowę OZE.

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo