25
08
2017
25 08.2017
Aktualności

Rodzaje i specyfika okien dachowych W niewielkich domach jednorodzinnych każdy metr kwadratowy przestrzeni staramy się zagospodarować jak najrozsądniej. Dlatego poddasza zazwyczaj adaptuje się na pomieszczenia mieszkalne, np. sypialnie. W takim wypadku warto poświęcić chwilę na wybór odpowiednich okien dachowych.

Okna uchylne

Charakteryzują się tym, że oś obrotu jest umieszczona w górnej krawędzi okna. Aby ułatwić korzystanie z nich, montuje się dodatkowo siłowniki lub sprężyny, które chronią przed samoczynnym zamykaniem się okien. Warto wiedzieć, że może się tu pojawiać trudność podczas mycia okien.

Okna obrotowe

Łatwe i wygodne zarówno w użytkowaniu, jak i czyszczeniu – i m.in. dlatego cieszą się największą popularnością. Oś otwierania znajduje się w połowie wysokości okna, zatem górna część jest uchylana do wnętrza pomieszczenia.

Okna uchylno-obrotowe

Wyposażone w 2 osie: przy górnej krawędzi (możliwość uchylania o ok. 45˚) oraz w ¾ wysokości, dzięki czemu można obrócić je również o 180˚, np. do mycia. Tego typu okna należą jednak do najdroższych modeli.

Wysokoosiowe

Oś obrotu znajduje się w tym przypadku na ¾ wysokości ościeżnicy, zatem górna część po otwarciu znajduje się w połaci dachowej. Jeżeli chcemy zamontować siłowniki wspierające otwieranie, trzeba również liczyć się z wyższą ceną.

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo