29
08
2017
29 08.2017
Aktualności

Zakup działki pod budowę domu – co warto wiedzieć? Kluczowym etapem poprzedzającym budowę domu jest zazwyczaj zakup odpowiedniej działki budowlanej. W takiej sytuacji warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty, aby wybrać tę, która rzeczywiście spełni nasze oczekiwania. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Stan prawny

Wybierając działkę budowlaną, warto przede wszystkim zajrzeć do jej księgi wieczystej. Należy upewnić się, czy osoba sprzedająca ma pełne prawo własności, a także, czy działka nie jest obciążona hipoteką. Zwróćmy też uwagę na to, czy działka nie jest objęta służebnością drogi koniecznej – taki zapis powoduje, że sąsiedzi mają prawo do przejeżdżania przez naszą działkę.

 Rodzaj gruntu

Jeżeli chcemy budować dom, działka musi być określona jako budowlana – jeżeli kupimy działkę rolną, możemy wprawdzie rozpocząć procedurę odrolnienia, jednak nie jest to ani szybkie, ani opłacalne.

Kształt i wielkość

Dla budowy domu duże znaczenie ma również wielkość działki, która w przypadku domu jednorodzinnego nie powinna być mniejsza niż 400 m2. Istotna jest też szerokość – co najmniej 10-16m, oraz odległość ścian od granic działki – w przypadku ściany z oknem lub drzwiami powinna ona wynosić min. 4 m. Jeżeli chodzi o kształt, najlepiej wybrać działkę na planie prostokąta lub kwadratu.

Lokalizacja

Istotną rolę podczas wyboru działki budowlanej odgrywa jej usytuowanie. Liczy się nie tylko odległość od centrum miasta lub takich miejsc, jak np. szpital, szkoła, sklepy, ale również drogi dojazdowe oraz możliwość podłączenia do sieci energetycznej i wodociągowej. W urzędzie gminy warto także sprawdzić plany zagospodarowania przestrzennego oraz upewnić się, czy w pobliżu działki nie znajduje się np. wysypisko śmieci lub zakłady przemysłowe, które mogłyby zakłócać komfort mieszkania.

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo