29
08
2017
29 08.2017
Aktualności

Zakup działki pod budowę domu – co warto wiedzieć? Kluczowym etapem poprzedzającym budowę domu jest zazwyczaj zakup odpowiedniej działki budowlanej. W takiej sytuacji warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty, aby wybrać tę, która rzeczywiście spełni nasze oczekiwania. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Stan prawny

Wybierając działkę budowlaną, warto przede wszystkim zajrzeć do jej księgi wieczystej. Należy upewnić się, czy osoba sprzedająca ma pełne prawo własności, a także, czy działka nie jest obciążona hipoteką. Zwróćmy też uwagę na to, czy działka nie jest objęta służebnością drogi koniecznej – taki zapis powoduje, że sąsiedzi mają prawo do przejeżdżania przez naszą działkę.

 Rodzaj gruntu

Jeżeli chcemy budować dom, działka musi być określona jako budowlana – jeżeli kupimy działkę rolną, możemy wprawdzie rozpocząć procedurę odrolnienia, jednak nie jest to ani szybkie, ani opłacalne.

Kształt i wielkość

Dla budowy domu duże znaczenie ma również wielkość działki, która w przypadku domu jednorodzinnego nie powinna być mniejsza niż 400 m2. Istotna jest też szerokość – co najmniej 10-16m, oraz odległość ścian od granic działki – w przypadku ściany z oknem lub drzwiami powinna ona wynosić min. 4 m. Jeżeli chodzi o kształt, najlepiej wybrać działkę na planie prostokąta lub kwadratu.

Lokalizacja

Istotną rolę podczas wyboru działki budowlanej odgrywa jej usytuowanie. Liczy się nie tylko odległość od centrum miasta lub takich miejsc, jak np. szpital, szkoła, sklepy, ale również drogi dojazdowe oraz możliwość podłączenia do sieci energetycznej i wodociągowej. W urzędzie gminy warto także sprawdzić plany zagospodarowania przestrzennego oraz upewnić się, czy w pobliżu działki nie znajduje się np. wysypisko śmieci lub zakłady przemysłowe, które mogłyby zakłócać komfort mieszkania.

 

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Developer Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Prowadzona jest sprzedaż domów w Sławinku. W ofercie deweloper posiada domy na sprzedaż bliźniacze oraz szeregowe. Wszystkie obiekty zostały tak zaprojektowane i usytuowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Proponowane domy w Lublinie położone są w prestiżowej dzielnicy – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to nieliczne z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Jeśli zatem interesują Cię domy nowe na terenie Lublina, to zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej części miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo