04
09
2017
04 09.2017
Aktualności

„Dom szwedzki”, czyli szkieletowa konstrukcja domu Jak sama nazwa podpowiada, moda na domy typu szwedzkiego pochodzi z północy Europy, z krajów skandynawskich. Jego cechą charakterystyczną, wyróżniającą go wśród innych typów budynków, jest drewniana konstrukcja nośna. Czy podczas wyszukiwania projektu domu warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie?

Krótki czas budowy

Decydując się na budowę własnego domu, musimy liczyć się z tym, że prace potrwają co najmniej kilka miesięcy. Musimy też niejako „wpasować się” w odpowiednie warunki pogodowe i porę roku, ponieważ przy zbyt niskich temperaturach wykonywanie poszczególnych etapów budowy jest wręcz niemożliwe. W przypadku domu szkieletowego czas budowy jest znacznie krótszy. Budynek w stanie surowym możemy otrzymać nawet po niespełna 2 miesiącach. Wynika to z faktu, że część konstrukcji nośnej jest wykonywana wcześniej w fabryce, a następnie dostarczana na plac budowy, gdzie wykonuje się już tylko elewację.

Prosta konstrukcja

Podstawą konstrukcji domu szwedzkiego są pionowe belki w ścianach – są one umieszczone w całości i przechodzą zazwyczaj przez wszystkie kondygnacje. Dodatkowym podparciem są belki poprzeczne znajdujące się na każdej kondygnacji.

Niezaprzeczalną zaletą domów szkieletowych jest oszczędność – zarówno w znaczeniu finansowym, jak też czasowym. Poza tym dom z drewna jest bardziej ekologiczny, zatem bez obaw mogą w nim zamieszkać nawet osoby z silnymi alergiami – materiały użyte do budowy nie wydzielają bowiem żadnych uczulających substancji czy wyziewów.

 

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo