04
09
2017
04 09.2017
Aktualności

„Dom szwedzki”, czyli szkieletowa konstrukcja domu Jak sama nazwa podpowiada, moda na domy typu szwedzkiego pochodzi z północy Europy, z krajów skandynawskich. Jego cechą charakterystyczną, wyróżniającą go wśród innych typów budynków, jest drewniana konstrukcja nośna. Czy podczas wyszukiwania projektu domu warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie?

Krótki czas budowy

Decydując się na budowę własnego domu, musimy liczyć się z tym, że prace potrwają co najmniej kilka miesięcy. Musimy też niejako „wpasować się” w odpowiednie warunki pogodowe i porę roku, ponieważ przy zbyt niskich temperaturach wykonywanie poszczególnych etapów budowy jest wręcz niemożliwe. W przypadku domu szkieletowego czas budowy jest znacznie krótszy. Budynek w stanie surowym możemy otrzymać nawet po niespełna 2 miesiącach. Wynika to z faktu, że część konstrukcji nośnej jest wykonywana wcześniej w fabryce, a następnie dostarczana na plac budowy, gdzie wykonuje się już tylko elewację.

Prosta konstrukcja

Podstawą konstrukcji domu szwedzkiego są pionowe belki w ścianach – są one umieszczone w całości i przechodzą zazwyczaj przez wszystkie kondygnacje. Dodatkowym podparciem są belki poprzeczne znajdujące się na każdej kondygnacji.

Niezaprzeczalną zaletą domów szkieletowych jest oszczędność – zarówno w znaczeniu finansowym, jak też czasowym. Poza tym dom z drewna jest bardziej ekologiczny, zatem bez obaw mogą w nim zamieszkać nawet osoby z silnymi alergiami – materiały użyte do budowy nie wydzielają bowiem żadnych uczulających substancji czy wyziewów.

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo