20
09
2017
20 09.2017
Aktualności

Pokrycia dachowe: czym charakteryzuje się dachówka betonowa? Wybór pokrycia dachowego to jeden z ważniejszych elementów budowy domu. Za najpopularniejszy i najbardziej trwały materiał uznawana jest dachówka ceramiczna. Jednak możemy wykorzystać również inny, lecz bardzo podobny rodzaj pokrycia – dachówkę betonową.

Właściwości dachówki betonowej

Dachówka betonowa pod względem wizualnym i jakościowym jest bardzo podobna do dachówki ceramicznej. Jest produkowana z betonu barwionego w masie, a zatem dość ciężka i – tak jak dachówka ceramiczna – potrzebuje mocnej więźby dachowej. Do wyboru mamy wiele różnych kształtów i kolorów, zaś w przypadku powstania drobnej usterki łatwo możemy wymienić pojedynczy element czy mniejszy fragment. Dachówka betonowa jest również tańsza od ceramicznej (kosztuje ok. 30 zł / m2), ale musimy liczyć się także z tym, że będzie mniej trwała i mało odporna na kwasy, zatem może ulegać niszczeniu, jeżeli np. powietrze w okolicy jest bardzo zanieczyszczone.

Dlaczego warto zastosować ten rodzaj dachówki?

Zaletą dachówki betonowej jest przede wszystkim dobra izolacja termiczna i akustyczna, dzięki czemu możemy skuteczniej oszczędzać na ogrzewaniu i zapobiegać przedostawaniu się hałasów z zewnątrz – zwłaszcza jeśli na poddaszu zaplanowaliśmy sypialnie. Poza tym ten rodzaj dachówki cechuje wysoka odporność na ogień i mróz oraz sprawność w odprowadzaniu wody deszczowej.

 

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo