20
09
2017
20 09.2017
Aktualności

Pokrycia dachowe: czym charakteryzuje się dachówka betonowa? Wybór pokrycia dachowego to jeden z ważniejszych elementów budowy domu. Za najpopularniejszy i najbardziej trwały materiał uznawana jest dachówka ceramiczna. Jednak możemy wykorzystać również inny, lecz bardzo podobny rodzaj pokrycia – dachówkę betonową.

Właściwości dachówki betonowej

Dachówka betonowa pod względem wizualnym i jakościowym jest bardzo podobna do dachówki ceramicznej. Jest produkowana z betonu barwionego w masie, a zatem dość ciężka i – tak jak dachówka ceramiczna – potrzebuje mocnej więźby dachowej. Do wyboru mamy wiele różnych kształtów i kolorów, zaś w przypadku powstania drobnej usterki łatwo możemy wymienić pojedynczy element czy mniejszy fragment. Dachówka betonowa jest również tańsza od ceramicznej (kosztuje ok. 30 zł / m2), ale musimy liczyć się także z tym, że będzie mniej trwała i mało odporna na kwasy, zatem może ulegać niszczeniu, jeżeli np. powietrze w okolicy jest bardzo zanieczyszczone.

Dlaczego warto zastosować ten rodzaj dachówki?

Zaletą dachówki betonowej jest przede wszystkim dobra izolacja termiczna i akustyczna, dzięki czemu możemy skuteczniej oszczędzać na ogrzewaniu i zapobiegać przedostawaniu się hałasów z zewnątrz – zwłaszcza jeśli na poddaszu zaplanowaliśmy sypialnie. Poza tym ten rodzaj dachówki cechuje wysoka odporność na ogień i mróz oraz sprawność w odprowadzaniu wody deszczowej.

 

 

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Developer Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Prowadzona jest sprzedaż domów w Sławinku. W ofercie deweloper posiada domy na sprzedaż bliźniacze oraz szeregowe. Wszystkie obiekty zostały tak zaprojektowane i usytuowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Proponowane domy w Lublinie położone są w prestiżowej dzielnicy – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to nieliczne z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Jeśli zatem interesują Cię domy nowe na terenie Lublina, to zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej części miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo