23
10
2017
23 10.2017
Aktualności

Garaż – w domu czy oddzielnie? Elementem, którego obecnie nie sposób pominąć podczas budowy domu, jest garaż. Możemy zadecydować, że będzie on częścią domu lub osobnym budynkiem. Jakie są wady i zalety tych 2 rozwiązań?

Garaż jako część domu

Garaż może być swego rodzaju dobudówką do domu lub stanowić jego integralną część. W tym drugim przypadku niestety musimy zrezygnować z części domowej przestrzeni. Jednak z drugiej strony – zyskujemy większy ogród, dlatego garaż zaprojektowany jako jedno z pomieszczeń w bryle domu jest dobrym wyjściem wówczas, gdy nie mamy zbyt dużej działki budowlanej. Aby zaoszczędzić przestrzeń, możemy także wybudować garaż w piwnicy, jednak taka opcja wiąże się z wyższymi kosztami budowy. Zaletą garażu będącego częścią domu jest także możliwość szybkiego przejścia z samochodu do domu – doceniamy to zwłaszcza wtedy, gdy np. pogoda nie dopisuje lub musimy wnieść większe zakupy. Decydując się na takie rozwiązanie, warto również zainwestować w drzwi antywłamaniowe pomiędzy garażem a strefą mieszkalną.

Garaż jako osobny budynek

Oddzielny garaż dobrze sprawdzi się w przypadku większej powierzchni działki budowlanej. W takim wypadku łatwiej jest zaprojektować budynek, który pomieści więcej niż 1 samochód, a poza tym możemy w nim przechowywać np. sprzęt sportowy czy akcesoria ogrodnicze. Warto jednak pamiętać, by osobny garaż był spójny z domem pod względem stylistycznym – nawet jeżeli jest „schowany” na tyłach działki.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo