13
11
2017
13 11.2017
Aktualności

Od czego zależy cena działki budowlanej? Zanim rozpoczniemy budowę domu – ba, zanim nawet zamówimy projekt naszych własnych czterech kątów – trzeba najpierw wejść w posiadanie odpowiedniej działki budowlanej. Od czego zależy jej cena i na co warto zwrócić uwagę?

Lokalizacja – to główny czynnik mający wpływ na kwotę, jaką zapłacimy za działkę budowlaną. Najdroższe są oczywiście działki w większych miastach – działka na wsi lub w małych miejscowościach może być kilka lub nawet kilkanaście razy tańsza. Spore znaczenie ma również to, w jakim regionie zamierzamy budować dom: najwięcej zapłacimy w województwie mazowieckim i pomorskim, niewiele niższe ceny napotkamy również w okolicach Krakowa i Poznania. Natomiast najtańsze działki budowlane znajdziemy na Podkarpaciu oraz w województwach: lubuskim i warmińsko-mazurskim.

Infrastruktura i otoczenie – wybierając działkę budowlaną, warto zwrócić uwagę także na to, co znajduje się w okolicy lub może się tam znaleźć w przyszłości (np. szkoła czy centrum handlowe) – to bowiem również wpływa na cenę gruntu. Jeżeli cena w miejscu wyposażonym w dobrą infrastrukturę (dobre drogi dojazdowe, bliskość punktów usługowo-handlowych itp.) jest wyjątkowo niska, powinno to wzbudzić nasze podejrzenia i skłonić do sprawdzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – może się bowiem okazać, że za rok lub dwa w sąsiedztwie zacznie się budowa dużego centrum handlowego lub innego obiektu, który znacznie obniży komfort mieszkania.

Dostęp do mediów – cena działki budowlanej jest także uzależniona od tego, czy działka jest uzbrojona czy też nie , tzn. czy znajdują się na niej przyłącza do gazu, prądu i wody. Samodzielne doprowadzanie takich mediów jest dość kosztowne, więc bardziej opłaca się zakup działki uzbrojonej.

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo