21
11
2017
21 11.2017
Aktualności

Dom energooszczędny – co to znaczy? Rachunek za prąd czy ogrzewanie z pewnością nie jest czymś, co wywołuje u każdego beztroski uśmiech na twarzy. Jeżeli zatem zależy nam na obniżeniu kosztów eksploatacji, warto zastanowić się nad wybudowaniem domu energooszczędnego.

W domu energooszczędnym straty ciepła są ograniczone do minimum, dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki budowy. Uwzględnia ona projekt wykonany według ściśle określonych kryteriów oraz solidną warstwę izolacji termicznej.  Bryła domu nie powinna być skomplikowana ani zbyt duża: należy unikać załamań i ozdobników. Ważne jest również usytuowanie pomieszczeń i okien: pokoje, w których przebywamy najczęściej w ciągu dnia oraz sypialnie powinny być umieszczone od strony południowej. Z tej strony znajdują się również największe okna – tak aby promienie słoneczne mogły również w naturalny sposób „ogrzewać” pomieszczenia.

Istotną cechą domu, który może być uznany za energooszczędny, jest też dobrej jakości wentylacja z odzyskiem ciepła oraz brak mostków termicznych, czyli miejsc o zmniejszonym oporze cieplnym – dlatego nienajlepszym rozwiązaniem jest w tej sytuacji balkon. Lepszą opcją będzie duży, niezabudowany taras od strony południowej.

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo