04
12
2017
04 12.2017
Aktualności

Czy warto zainwestować w okna energooszczędne? Utrzymanie własnego domu na początku może wydawać się trudnym zadaniem, które wymaga o wiele większych nakładów niż w przypadku mieszkania w bloku. Jednak warto pamiętać, że mamy również większy wpływ na dobór elementów, które pozwolą nam zmniejszyć koszty eksploatacji. Jednym z nich są energooszczędne okna.

Najprościej rzecz ujmując, okna energooszczędne to takie, które nie powodują tak dużych strat ciepła, jak zwykła stolarka okienna. Według obecnych norm budowlanych, współczynnik przenikania ciepła w przypadku okien nie powinien być większy niż 1,3. Jeżeli natomiast mamy do czynienia z oknem energooszczędnym, współczynnik ten jest mniejszy niż 1 (ok. 0,8). Dzięki temu ciepło nie „ucieka” z domu tak szybko, w związku z czym oszczędzamy na ogrzewaniu.

Dobrej jakości okna energooszczędne powinny być certyfikowane – warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu. Oprócz tego odpowiedni poziom izolacji termicznej powinna posiadać nie tylko sama szyba, ale również profil okienny.

Decydując się na okna energooszczędne, musimy liczyć się z podwyższeniem kosztów budowy domu – montaż dobrej jakości okien trzyszybowych będzie nas kosztował o kilka lub nawet kilkanaście tysięcy więcej niż w przypadku zwykłych okien z PCV. Jednak warto obliczyć, ile możemy w ten sposób zaoszczędzić w przyszłości i po jakim czasie zwrócą nam się koszty.

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo