12
12
2017
12 12.2017
Aktualności

Ocieplanie domu styropianem O odpowiednie ocieplenie najlepiej zadbać już na etapie budowy domu. Dobór właściwych materiałów i staranne wykonanie izolacji termicznej pomoże nam w przyszłości zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Jednym z podstawowych materiałów izolacyjnych jest styropian.

Właściwości styropianu

Styropian świetnie sprawdza się w roli izolacji, ponieważ jest wytrzymały i odporny na wilgoć (nasiąkliwość na poziomie ok. 2%). Jest też stosunkowo lekki i łatwy w montażu, a przy tym tańszy niż np. wełna mineralna – dlatego jest znacznie częściej wybierany przez inwestorów. Za jego wadę można uznać fakt, że styropian nie jest materiałem niepalnym. Jednak obecnie do ocieplania domów stosuje się tzw. styropian samogasnący, który po odcięciu od bezpośredniego kontaktu z ogniem gasi się samoczynnie.

Jaki rodzaj wybrać?

Na rynku dostępne są 2 podstawowe rodzaje styropianu: ekstrudowany i ekspandowany. Do ocieplenia domu lepiej nadaje się ten pierwszy, ponieważ ma mniejszy współczynnik przewodzenia ciepła, a co za tym idzie – lepiej izoluje. Oprócz tego, wybierając styropian, warto zwrócić uwagę na parametry dotyczące wytrzymałości. Na karcie technicznej są one oznaczone symbolem EPS (np. EPS 50). Wybór poziomu odporności na zgniatanie jest uzależniony w dużej mierze od tego, jaką powierzchnię zamierzamy ocieplać: ścianę dwuwarstwową, trójwarstwową, podłogę itp. Najbardziej uniwersalną odmianą do ocieplania ścian jest EPS 70.

 

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Developer Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Prowadzona jest sprzedaż domów w Sławinku. W ofercie deweloper posiada domy na sprzedaż bliźniacze oraz szeregowe. Wszystkie obiekty zostały tak zaprojektowane i usytuowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Proponowane domy w Lublinie położone są w prestiżowej dzielnicy – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to nieliczne z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Jeśli zatem interesują Cię domy nowe na terenie Lublina, to zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej części miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo