18
12
2017
18 12.2017
Aktualności

Poszycie dachowe: papa czy membrana? Poszycie to element znajdujący się pomiędzy więźbą dachową a pokryciem dachu. Pełni ono przede wszystkim funkcję izolacyjną – ma chronić dom przed wiatrem i wilgocią. Z jakiego materiału najlepiej je wykonać?

Przez wiele lat podstawowym materiałem na poszycie dachowe była papa bitumiczna. I rzeczywiście, pod względem izolacyjnym nie budzi zastrzeżeń: zapewnia maksymalną szczelność, jest trwała i usztywnia dach, więc nadaje się np. pod dość ciężką dachówkę ceramiczną.

Jednak z drugiej strony, papa ma niski poziom paro przepuszczalności i konieczne jest wykonanie szczelin wentylacyjnych, aby nie dopuścić do zawilgocenia dachu. Poza tym jest droższa niż membrana, a jej wykonanie jest bardziej czasochłonne.

Dlatego obecnie większość inwestorów wybiera membranę, czyli lekką folię o bardzo dobrej paro przepuszczalności. Membrana jest sprzedawana w dużych rolkach, które rozwija się na więźbie dachowej. Chroni zarówno przed wilgocią, jak też przed wiatrem oraz rozwojem pleśni i grzybów. Ponadto, jeżeli solidnie ją przymocujemy stanowi także dodatkowe ocieplenie dachu.

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo