18
12
2017
18 12.2017
Aktualności

Poszycie dachowe: papa czy membrana? Poszycie to element znajdujący się pomiędzy więźbą dachową a pokryciem dachu. Pełni ono przede wszystkim funkcję izolacyjną – ma chronić dom przed wiatrem i wilgocią. Z jakiego materiału najlepiej je wykonać?

Przez wiele lat podstawowym materiałem na poszycie dachowe była papa bitumiczna. I rzeczywiście, pod względem izolacyjnym nie budzi zastrzeżeń: zapewnia maksymalną szczelność, jest trwała i usztywnia dach, więc nadaje się np. pod dość ciężką dachówkę ceramiczną.

Jednak z drugiej strony, papa ma niski poziom paro przepuszczalności i konieczne jest wykonanie szczelin wentylacyjnych, aby nie dopuścić do zawilgocenia dachu. Poza tym jest droższa niż membrana, a jej wykonanie jest bardziej czasochłonne.

Dlatego obecnie większość inwestorów wybiera membranę, czyli lekką folię o bardzo dobrej paro przepuszczalności. Membrana jest sprzedawana w dużych rolkach, które rozwija się na więźbie dachowej. Chroni zarówno przed wilgocią, jak też przed wiatrem oraz rozwojem pleśni i grzybów. Ponadto, jeżeli solidnie ją przymocujemy stanowi także dodatkowe ocieplenie dachu.

 

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo