30
07
2019
30 07.2019
Aktualności

Rośliny na balkonie i tarasie Aby cieszyć oko, ogródek balkonowy czy ten usytuowany na tarasie, nie musi być okazały. Odpowiedni projekt pozwoli spełnić Twoje marzenie o ogródku już na kilku metrach kwadratowych.

Jakie rośliny najlepiej sprawdzą się na balkonie? Oczywiście takie, które najszybciej się rozrastają i kwitną cały sezon.

Należą tu przede wszystkim:

 

 1. pelargonie- włączając w to coraz bardziej popularną w naszym kraju - pelargonię bluszczolistną
 2. surfinia (uwaga- wymaga nawożenia i częstego podlewania!)
 3. wilec
 4. lobelia przylądkowa
 5. fuksja
 6. werbena
 7. petunie
 8. nagietki
 9. aksamitki

Rośliny balkonowe narażone są na szybką utratę wilgoci, dlatego wymagają specjalnego traktowania. W upalne dni może być konieczne ich podlewanie nawet 2-3 razy dziennie. Najlepiej to robić wcześnie rano, po południu i wieczorem, nigdy w pełnym słońcu i w południe.

W przeciwnym razie, krople wody, które utrzymują się na liściach, łodygach czy kwiatach, mogą wręcz wypalić rośliny pod wpływem mocniejszego promieniowania słonecznego.

Jeśli wyjeżdżasz na urlop i nie masz komu powierzyć opieki nad swoim ogródkiem na balkonie czy tarasie, możesz zastosować jeden z systemów automatycznego nawadniania roślin, takie jak:

 • hydrożele
 • skrzynki balkonowe z nawadnianiem
 • specjalne systemy zraszające.

 

U roślin, które szybko rosną i bujnie kwitną, szczególnie wskazane jest nawożenie i spulchnianie ziemi. Nawożenie rozpoczynamy mniej więcej w czwartym tygodniu od posadzenia kwiatów, stosując nawozy do roślin kwitnących, lub nawozy specjalnie dobrane do danych gatunków. Postępujemy zgodnie ze wskazaniami na opakowaniach.

Aby umożliwić korzeniom dostęp do powietrza i wody, wierzchnią warstwę zbitej ziemi co jakiś czas lekko spulchniamy.

 

Rośliny na balkonie i tarasie

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo