30
07
2019
30 07.2019
Aktualności

Rośliny na balkonie i tarasie Aby cieszyć oko, ogródek balkonowy czy ten usytuowany na tarasie, nie musi być okazały. Odpowiedni projekt pozwoli spełnić Twoje marzenie o ogródku już na kilku metrach kwadratowych.

Jakie rośliny najlepiej sprawdzą się na balkonie? Oczywiście takie, które najszybciej się rozrastają i kwitną cały sezon.

Należą tu przede wszystkim:

 

 1. pelargonie- włączając w to coraz bardziej popularną w naszym kraju - pelargonię bluszczolistną
 2. surfinia (uwaga- wymaga nawożenia i częstego podlewania!)
 3. wilec
 4. lobelia przylądkowa
 5. fuksja
 6. werbena
 7. petunie
 8. nagietki
 9. aksamitki

Rośliny balkonowe narażone są na szybką utratę wilgoci, dlatego wymagają specjalnego traktowania. W upalne dni może być konieczne ich podlewanie nawet 2-3 razy dziennie. Najlepiej to robić wcześnie rano, po południu i wieczorem, nigdy w pełnym słońcu i w południe.

W przeciwnym razie, krople wody, które utrzymują się na liściach, łodygach czy kwiatach, mogą wręcz wypalić rośliny pod wpływem mocniejszego promieniowania słonecznego.

Jeśli wyjeżdżasz na urlop i nie masz komu powierzyć opieki nad swoim ogródkiem na balkonie czy tarasie, możesz zastosować jeden z systemów automatycznego nawadniania roślin, takie jak:

 • hydrożele
 • skrzynki balkonowe z nawadnianiem
 • specjalne systemy zraszające.

 

U roślin, które szybko rosną i bujnie kwitną, szczególnie wskazane jest nawożenie i spulchnianie ziemi. Nawożenie rozpoczynamy mniej więcej w czwartym tygodniu od posadzenia kwiatów, stosując nawozy do roślin kwitnących, lub nawozy specjalnie dobrane do danych gatunków. Postępujemy zgodnie ze wskazaniami na opakowaniach.

Aby umożliwić korzeniom dostęp do powietrza i wody, wierzchnią warstwę zbitej ziemi co jakiś czas lekko spulchniamy.

 

Rośliny na balkonie i tarasie

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo