12
08
2019
12 08.2019
Aktualności

Nowoczesne materiały izolacyjne W Polsce, wciąż najpopularniejszym materiałem izolacyjnym jest wełna mineralna lub styropian. Przyjrzyjmy się, co może być dla nich ciekawą alternatywą.

Jednym z najlepszych termicznie materiałów jest poliuretan PIR - czyli poliuretan ulepszony, występujący w postaci płyt okładanych folią aluminiową lub papierem typu kraft, obustronnie. Płyty te są odporne na działanie wilgoci i wody, a ich współczynnik przewodzenia ciepła jest bardzo niski. Mogą być stosowane na papę, blachę, beton czy drewno.

 

Innym materiałem izolacyjnym jest piana natryskowa, czyli poliuretan PIR w wersji półpłynnej. Pianę natryskową nanosi się pod dużym ciśnieniem, za pomocą pistoletu natryskowego. Posiada ona wszystkie zalety PIR. Niewątpliwą zaletą zastosowania piany natryskowej jest szybkość procesu ocieplenia oraz jednorodność izolacji przy jednoczesnym braku szczelin.

 

Kolejną alternatywą są aerożele  izolacje z tlenku krzemu), które w sprzedaży występują w formie płyt, mat albo granulatu. Materiał ten używany jest do produkcji skafandrów kosmicznych i pojazdów. Jest wytrzymały na ściskanie, poza tym doskonale tłumi dźwięki. Cechuje się obecnie najmniejszym współczynnikiem przewodzenia ciepła.

 

Ostatnim z omówionych tutaj materiałów izolacyjnych są maty metalizowane. Te cienkie maty odbijają promieniowanie cieplne od błyszczących powierzchni. Posiadają budowę warstwową. Między dwiema warstwami zbrojonej folii aluminizowanej znajdują się warstwy maty poliestrowej, folii metalizowanej albo bąbelkowej. Maty metalizowane wyróżniają się niską wagą, jak również niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Najczęściej wykorzystywane są przy wykonywaniu termoizolacji dachów.

 

 

Nowoczesne materiały izolacyjne

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Developer Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Prowadzona jest sprzedaż domów w Sławinku. W ofercie deweloper posiada domy na sprzedaż bliźniacze oraz szeregowe. Wszystkie obiekty zostały tak zaprojektowane i usytuowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Proponowane domy w Lublinie położone są w prestiżowej dzielnicy – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to nieliczne z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Jeśli zatem interesują Cię domy nowe na terenie Lublina, to zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej części miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo