12
08
2019
12 08.2019
Aktualności

Nowoczesne materiały izolacyjne W Polsce, wciąż najpopularniejszym materiałem izolacyjnym jest wełna mineralna lub styropian. Przyjrzyjmy się, co może być dla nich ciekawą alternatywą.

Jednym z najlepszych termicznie materiałów jest poliuretan PIR - czyli poliuretan ulepszony, występujący w postaci płyt okładanych folią aluminiową lub papierem typu kraft, obustronnie. Płyty te są odporne na działanie wilgoci i wody, a ich współczynnik przewodzenia ciepła jest bardzo niski. Mogą być stosowane na papę, blachę, beton czy drewno.

 

Innym materiałem izolacyjnym jest piana natryskowa, czyli poliuretan PIR w wersji półpłynnej. Pianę natryskową nanosi się pod dużym ciśnieniem, za pomocą pistoletu natryskowego. Posiada ona wszystkie zalety PIR. Niewątpliwą zaletą zastosowania piany natryskowej jest szybkość procesu ocieplenia oraz jednorodność izolacji przy jednoczesnym braku szczelin.

 

Kolejną alternatywą są aerożele  izolacje z tlenku krzemu), które w sprzedaży występują w formie płyt, mat albo granulatu. Materiał ten używany jest do produkcji skafandrów kosmicznych i pojazdów. Jest wytrzymały na ściskanie, poza tym doskonale tłumi dźwięki. Cechuje się obecnie najmniejszym współczynnikiem przewodzenia ciepła.

 

Ostatnim z omówionych tutaj materiałów izolacyjnych są maty metalizowane. Te cienkie maty odbijają promieniowanie cieplne od błyszczących powierzchni. Posiadają budowę warstwową. Między dwiema warstwami zbrojonej folii aluminizowanej znajdują się warstwy maty poliestrowej, folii metalizowanej albo bąbelkowej. Maty metalizowane wyróżniają się niską wagą, jak również niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Najczęściej wykorzystywane są przy wykonywaniu termoizolacji dachów.

 

 

Nowoczesne materiały izolacyjne

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo