17
01
2016
17 01.2016
Aktualności

Narodowy Program Budowy Mieszkań Narodowy Program Budowy Mieszkań ma od 2018 roku zastąpić dotychczasowy program Mieszkanie Dla Młodych. Nowy program przygotowywany jest przez obecny rząd. Dzięki temu po zakończeniu poprzedniego programu pojawi się następny, który będzie umożliwiał młodym ludziom przeniesienie się do wymarzonego lokum.

Program Mieszkanie dla Młodych w obecnej formie zakłada przyznawanie dofinansowań na kupno nowego mieszkania od dewelopera lub mieszkania na rynku wtórnym, pod warunkiem spełnienia szeregu kryteriów. Kryteria musi spełniać zarówno nieruchomość jak i potencjalny kredytobiorca. Głównym wymogiem jest wiek – kredytobiorca nie może mieć więcej niż 35 lat. Dofinansowanie na zakup nowego mieszkania lub domu może wynosić nawet 10 – 15% wartości nieruchomości, w zależności od stanu cywilnego i liczby posiadanych dzieci. Program Mieszkanie dla Młodych w tej formie ma być kontynuowany do września 2018 roku

Narodowy Fundusz Budowy Mieszkań, który ma wejść w Zycie w 2018 roku zakłada duży udział samorządów, które będą miały za zadanie wyznaczyć grunty przeznaczone pod budowę mieszkań. Grunty zostaną uzbrojone, a samorządy otrzymają preferencyjne kredyty na budowę. Mieszkania czynszowe, które w ten sposób powstaną mają być tanie, więc opłaty za ich wynajem również nie będą wysokie. Takie rozwiązanie ma sprawić, że więcej osób stać będzie na wynajem nowego mieszkania bez konieczności jego kupna.

Ustawa wprowadzająca nowy program jest dopiero w fazie projektowania.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo