31
01
2016
31 01.2016
Aktualności

Ulga budowlana 2016 Wypełniając PIT za rok 2015 możemy rozliczyć się również z materiałów budowlanych. Musimy jednak pamiętać, że w zakresie ulg podatkowych doszło do znaczących zmian. Dotyczą one również zwrotu podatku VAT za materiały budowlane.

Kryterium wieku

Z ulgi budowlanej od 2014 roku mogą skorzystać osoby, które nie ukończyły jeszcze 36 roku życia. Ważne! VAT można odliczyć jedynie za ten rok, w którym otrzymano pozwolenie na budowę. Oprócz kryterium wieku trzeba również spełniać inne warunki – nie można być właścicielem ani współwłaścicielem innych nieruchomości. Jeśli rozliczamy się wspólnie z małżonkiem wymóg wieku musi spełniać jedynie młodszy małżonek.

Kryterium wielkości

Jedną ze zmian jest limit powierzchni nieruchomości, w której użyliśmy zakupionych materiałów wykończeniowych. Mieszkanie, którego jesteśmy właścicielem nie może przekraczać 75 mkw powierzchni. W przypadku domu powierzchnia nie może przekraczać 100 mkw.Remonty i wykończenie

Z odliczenia podatku VAT nie mogą skorzystać osoby, które zakupiły materiały wykończeniowe na remont wybudowanej nieruchomości. Z ulgi nie skorzystają również osoby, które zakupiły nieruchomość na rynku pierwotnym, w stanie deweloperskim. Można więc przyjąć, że ulga budowlana dotyczy tylko materiałów przeznaczonych na budowę domu.

Podatnicy nie są zadowoleni z wprowadzonych zmian i zauważają, że rząd próbuje zrobić wszystko żeby w najbliższym czasie w ogóle zlikwidować ulgi budowlane.

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo