31
01
2016
31 01.2016
Aktualności

Ulga budowlana 2016 Wypełniając PIT za rok 2015 możemy rozliczyć się również z materiałów budowlanych. Musimy jednak pamiętać, że w zakresie ulg podatkowych doszło do znaczących zmian. Dotyczą one również zwrotu podatku VAT za materiały budowlane.

Kryterium wieku

Z ulgi budowlanej od 2014 roku mogą skorzystać osoby, które nie ukończyły jeszcze 36 roku życia. Ważne! VAT można odliczyć jedynie za ten rok, w którym otrzymano pozwolenie na budowę. Oprócz kryterium wieku trzeba również spełniać inne warunki – nie można być właścicielem ani współwłaścicielem innych nieruchomości. Jeśli rozliczamy się wspólnie z małżonkiem wymóg wieku musi spełniać jedynie młodszy małżonek.

Kryterium wielkości

Jedną ze zmian jest limit powierzchni nieruchomości, w której użyliśmy zakupionych materiałów wykończeniowych. Mieszkanie, którego jesteśmy właścicielem nie może przekraczać 75 mkw powierzchni. W przypadku domu powierzchnia nie może przekraczać 100 mkw.Remonty i wykończenie

Z odliczenia podatku VAT nie mogą skorzystać osoby, które zakupiły materiały wykończeniowe na remont wybudowanej nieruchomości. Z ulgi nie skorzystają również osoby, które zakupiły nieruchomość na rynku pierwotnym, w stanie deweloperskim. Można więc przyjąć, że ulga budowlana dotyczy tylko materiałów przeznaczonych na budowę domu.

Podatnicy nie są zadowoleni z wprowadzonych zmian i zauważają, że rząd próbuje zrobić wszystko żeby w najbliższym czasie w ogóle zlikwidować ulgi budowlane.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo