07
02
2016
07 02.2016
Aktualności

Rewitalizacja placu Litewskiego Plac Litewski w Lublinie to miejsce, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden z głównych placów w mieście przejdzie wkrótce gruntowną przemianę. Rewitalizacja tego miejsca jest jednym z priorytetowych przedsięwzięć lubelskiego Ratusza.

Odnową placu Litewskiego zainteresowanych jest, aż 9 firm z różnych zakątków Polski. Osiem z dziewięciu złożonych ofert mieści się w zakładanym na ten cel budżecie. Mowa o kwocie 67 860 230 zł. Oferty rozpatrywane są aktualnie przez komisję przetargową.

foto: moje.radio.lublin.pl

Pierwsze prace na placu mają ruszyć już wiosną tego roku, a według prognoz, mają się zakończyć wiosną przyszłego roku. Prace potrwają więc około roku. Modernizacja obejmuje uprzątnięcie przestrzeni publicznej na placu Litewskim, placu Czechowicza i placu Krąpca. Ponadto z ruchu samochodowego wyłączony zostanie odcinek Krakowskiego Przedmieścia od ulicy Kołłątaja do Kapucyńskiej. Powstanie tam pasaż pieszy, na którego końcu znajdziemy spiralną fontannę. Fontanna znajdująca się na placu Litewskim zostanie przekształcona w nowoczesny, multimedialny kompleks urządzeń wodnych.

Rewitalizacja placu Litewskiego będzie częściowo finansowana ze środków Unii Europejskiej.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo