16
03
2016
16 03.2016
Aktualności

Jak wykonać sufit podwieszany Podwieszane sufity to rozwiązanie często stosowane przy wysokich wnętrzach. W takiej konstrukcji można ukryć nieestetyczne przewody, np. wentylacyjne, kable, rury i inne elementy instalacji.

Podwieszany sufit może też służyć do rozmieszczenia punktowego oświetlenia w pomieszczeniu.
Sufity podwieszane wykonuje się z płyt gipsowo – kartonowych. Częstym błędem podczas instalacji sufitu jest nieodpowiednie dobranie rodzaju płyty. W przypadku, gdy w pomieszczeniu, w którym chcemy zainstalować taki sufit wilgotność powietrza nie przekracza 70%, a sufit nie musi spełniać funkcji ognioochronnej, wystarczy zamontować zwykłe płyty g-k 12,5 mm. W pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka, a więc narażonych na wilgoć stosuje się specjalne odporne płyty.Na początek do dwóch lub czterech ścian mocuje się specjalnie wyprofilowane profile w odległości od kilku do kilkudziesięciu centymetrów poniżej stropu. Następnie montuje się zasadniczą konstrukcję stalową i przykręca się ją za pomocą specjalnych wkrętów. Po wypoziomowaniu rusztu, można rozpocząć przykręcanie płyt g-k. Następnie styki między płytami należy zagruntować i zostawić na około 24 godziny. Po tym czasie można rozpocząć spoinowanie. Tak wykonany sufit można pomalować na dowolny kolor.Podwieszane sufity wyglądają ciekawie i mogą spełniać szereg walorów dekoracyjnych.
Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo