13
11
2019
13 11.2019
Aktualności

Jesienne porządki w domu Jesień - zwykle kojarzy się nam z nostalgią, z nastrojowymi wieczorami spędzonymi w fotelu przy ulubionej lekturze lub ze spacerami po parku pełnym opadających złotych liści.

 

Aby cieszyć się w pełni urokami tej pory roku, warto rozplanować sobie harmonogram jesiennych porządków. Wówczas będziemy mogli spokojnie czekać na pierwsze, zimowe chłody i obowiązki nie skumulują się nam nagle przed Bożym Narodzeniem, kiedy to zwykle narzekamy na nadmiar zajęć, za to będziemy mogli skupić się na rzeczach przyjemnych.


 1. Przede wszystkim -  porządkujemy i pierzemy letnie ubrania, następnie prasujemy i odkładamy na wyższą półkę lub do pawlacza.
 2. Przygotowujemy ciepłe ubrania na zimę i odświeżamy je, naprawiamy ewentualne, drobne uszkodzenia lub uzupełniamy naszą garderobę, jeśli tego wymaga.
 3. Przeglądamy letnie kosmetyki, płyny do mycia i inne artykuły.  Wyrzucamy te, które są przeterminowane lub które się już nam nie przydadzą.
 4. Pozbywamy się przeterminowanych leków oraz artykułów spożywczych z lodówki czy spiżarni.
 5. Czyścimy lodówkę.
 6. Pierzemy i chowamy letnie koce i kołdry, odkurzamy i pierzemy kanapy oraz materace (należy również pamiętać, że materac powinien być obracany dwa razy do roku, co przedłuża jego trwałość).
 7. Sprzątamy na balkonie i w ogrodzie, chowamy meble ogrodowe do garażu lub piwnicy, przedtem jednak je czyścimy i konserwujemy. Meble drewniane umyjemy przy pomocy specjalnych środków do drewna, te wiklinowe - ciepłą wodą z solą, zaś meble plastikowe - wodą z mydłem.
 8. Myjemy okna wraz z ramami, zmieniamy firanki i zasłonki.
 9. Czyścimy wszystkie klamki.
 10. Myjemy kafelki w łazience i WC.
 11. Przesuwamy meble i odkurzamy miejsca, w których stały.

Gdy już zadbamy o czystość i porządek w naszym domu, będziemy mogli w pełni delektować się jesiennym nastrojem.

 

Jesienne porządki w domu

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo