05
11
2019
05 11.2019
Aktualności

Jesienny balkon Jesień na balkonie nie musi być szara i smutna. Atrakcyjna aranżacja tego miejsca sprawi, iż chętnie będziemy je odwiedzać w nieco cieplejsze, jesienne dni, by zaczerpnąć świeżego powietrza.

 Zanim nadejdą pierwsze przymrozki, możemy również przechowywać tam owoce i warzywa. Będą ciekawie się prezentować, nawet w zwykłych, drewnianych skrzynkach.

Przede wszystkim jednak koniec lata nie oznacza końca prac związanych z ogrodnictwem.

Na przełomie września i października należy pousuwać, by nie zaśmiecały balkonu, lub przyciąć rośliny jednoroczne, zaś  te wieloletnie- przygotować na nadejście chłodów. Dopóki nie pojawią się przymrozki, rośliny te mogą nadal stać na balkonie. Warto wówczas wesprzeć je i “dokarmić” specjalnym, jesiennym nawozem. 

Zapełnienie pustych doniczek po jednorocznych roślinach nie powinno być trudne. O tej porze roku, na balkonie świetnie sprawdzą się wrzosy, wrzośce, chryzantemy i astry.

Do stworzenia jesiennych balkonowych aranżacji możemy ponadto wykorzystać:

  • iglaki- świetnie komponują się  z roślinami kwitnącymi, są przeważnie mrozoodporne, mogą zdobić nasz balkon długie lata;

  • bluszcze (odmiany ogrodowe)-  bardzo dobrze wyglądają obok iglaków, traw ozdobnych, a także solo, nie wymagają obfitego podlewania;

  • cyklamen bluszczolistny- jest mrozoodporny, choć wymaga zabezpieczenia doniczki, kwitnie od lipca do listopada;

  •  mrozoodporne odmiany traw ozdobnych-  mogą być tłem dla innych roślin, ale równie atrakcyjnie wyglądają  jako odrębna ozdoba.


Jesienny klimat naszego balkonu podkreślą również dekoracje, takie jak wianki z suszonych kwiatów, bukiety z suchych liści czy kompozycje z gałązek, szyszek, jarzębiny i ozdobnych dyń, głogu czy dzikiej róży. 

 

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo