19
04
2016
19 04.2016
Aktualności

Właściwości tynków wapiennych Tynki wapienne stanowią najpopularniejszy materiał do wykańczania ścian w pomieszczeniach. Właściwie dobrany tynk wspomaga utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza i zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni.

Współcześnie budowane domy są tak zaprojektowane, aby były jak najbardziej szczelne. Zapobiega to "uciekaniu" ciepła przez nieszczelne elementy. Niestety ma to wpływ na jakość powietrza jakie znajduje się w pomieszczeniach. Szacuje się, że w nowych budynkach wymiana powietrza jest 10-krotnie mniejsza niż w budynkach budowanych w latach wcześniejszych. Dzięki zastosowaniu tynków wapiennych możemy regulować mikroklimat w naszym domu.

biała sypialnia

W pomieszczeniu, w którym przebywamy wilgotność powietrza powinna kształtować się na poziomie 40 - 60%. Odchylenia od tej normy są odczuwane przez nasz organizm i mogą powodować pogorszenie się samopoczucia. Tynki wapienne ze względu na swoją wysoką paroprzepuszczalność i specjalną budowę mikroporów, absorbują nadmiar wilgoci z powietrza i oddają ją jeżeli stanie się zbyt wysuszone. Użycie tynków wapiennych zapewnia więc możliwość sterowania mikroklimatem w pomieszczeniu.

Tynki wapienne będą świetnym rozwiązaniem na wykończenie ścian w nowoczesnych domach jednorodzinnych. Ze względu na swoje naturalne składniki i właściwości zapewnią odpowiednie warunki klimatyczne w pomieszczeniach.
Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo