21
04
2016
21 04.2016
Aktualności

Ocieplanie budynków – styropian Wybór materiału do ocieplenia budynku to kluczowa kwestia. Dobrze izolowany dom będzie energooszczędny i nie będzie oddawał ciepła na zewnątrz. Nowoczesne budynki charakteryzują się wysoką energooszczędnością, zapewniając ciepło w zimie i przyjemny chłód latem. Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wyboru ocieplenia?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiału izolacyjnego?

Przy wyborze odpowiedniego materiału należy zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda). Im niższy współczynnik, tym materiał izolacyjny jest lepszy. W zależności od rodzaju styropianu współczynnik wynosi λ = 0,031 – 0,044 W/(mK). W przypadku ocieplania naszych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej używamy styropianu o grubości 15 cm i niskim współczynniku λ. 
styropian
źródło: img1.etsystatic.com

Właściwości styropianu

Wiemy już, że najlepiej wybrać styropian o najniższym współczynniku przewodzenia ciepła. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Za użyciem styropianu jako materiału izolacyjnego przemawia fakt, że jest on nieco lżejszy od wełny mineralnej. Przykładowo metr kwadratowy ocieplenia styropianem o grubości 10 cm waży niecałe 15 kg. W przypadku wełny jest co nawet ponad 20 kg, w zależności od użytej odmiany.

Warto kupować materiały od sprawdzonego producenta. Będzie to gwarancją jakości styropianu. W Polsce potwierdzenie jakości wydawane jest przez Instytut Techniki Budowlanej.

Zastosowanie odpowiedniej izolacji termicznej sprawi, że nasz dom będzie dobrze ocieplony i energooszczędny.

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo