21
04
2016
21 04.2016
Aktualności

Ocieplanie budynków – styropian Wybór materiału do ocieplenia budynku to kluczowa kwestia. Dobrze izolowany dom będzie energooszczędny i nie będzie oddawał ciepła na zewnątrz. Nowoczesne budynki charakteryzują się wysoką energooszczędnością, zapewniając ciepło w zimie i przyjemny chłód latem. Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wyboru ocieplenia?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiału izolacyjnego?

Przy wyborze odpowiedniego materiału należy zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda). Im niższy współczynnik, tym materiał izolacyjny jest lepszy. W zależności od rodzaju styropianu współczynnik wynosi λ = 0,031 – 0,044 W/(mK). W przypadku ocieplania naszych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej używamy styropianu o grubości 15 cm i niskim współczynniku λ. 
styropian
źródło: img1.etsystatic.com

Właściwości styropianu

Wiemy już, że najlepiej wybrać styropian o najniższym współczynniku przewodzenia ciepła. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Za użyciem styropianu jako materiału izolacyjnego przemawia fakt, że jest on nieco lżejszy od wełny mineralnej. Przykładowo metr kwadratowy ocieplenia styropianem o grubości 10 cm waży niecałe 15 kg. W przypadku wełny jest co nawet ponad 20 kg, w zależności od użytej odmiany.

Warto kupować materiały od sprawdzonego producenta. Będzie to gwarancją jakości styropianu. W Polsce potwierdzenie jakości wydawane jest przez Instytut Techniki Budowlanej.

Zastosowanie odpowiedniej izolacji termicznej sprawi, że nasz dom będzie dobrze ocieplony i energooszczędny.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo