28
04
2016
28 04.2016
Aktualności

Ocieplenie stropu – wełna mineralna Ocieplenie budynku to jeden z kluczowym momentów podczas jego budowania. Wybór odpowiednich materiałów ociepleniowych sprawi, że z wnętrza naszego domu nie będzie uciekało ciepło, innymi słowy będzie on energooszczędny.

Właściwości materiałów ociepleniowych

Do określania izolacyjności termicznej materiałów budowlanych używa się najczęściej współczynnika przewodzenia ciepła (lambda λ). Współczynnik podawany jest w jednostce W/(mK), przy czym im niższy współczynnik tym dany materiał jest lepszym izolatorem. Wełna mineralna posiada bardzo niski współczynnik λ = 0,042 – 0,036 W/(mK). Oprócz współczynnika przewodzenia ciepła przy wyborze materiału do ocieplenia bierze się pod uwagę takie cechy jak odmiana wełny, technologia produkcji, gęstość i struktura materiału, a także grubość płyty.
wełna mineralna

Właściwości wełny mineralnej

Wełna mineralna jest cięższa od styropianu – metr kwadratowy wełny mineralnej o grubości około 10 cm (w zależności od odmiany) może ważyć ponad 20 kg. Za użyciem wełny mineralnej przemawia fakt, że jest wysoko paroprzepuszczalna i pokrycie nią ścian, które mają dużą wilgotność technologiczną, przyśpiesza ich wysychanie. Wełna mineralna jest materiałem niepalnym, dlatego tak chętnie jest wykorzystywana do ocieplania domów, np.: drewnianych.

Do ocieplenia naszych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej używamy zarówno wełny mineralnej – do ocieplenia połaci dachowej i izolacji ostatniej kondygnacji, jak i styropianu. O tym drugim rodzaju ocieplenia dowiecie się więcej tutaj.


Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo