28
04
2016
28 04.2016
Aktualności

Ocieplenie stropu – wełna mineralna Ocieplenie budynku to jeden z kluczowym momentów podczas jego budowania. Wybór odpowiednich materiałów ociepleniowych sprawi, że z wnętrza naszego domu nie będzie uciekało ciepło, innymi słowy będzie on energooszczędny.

Właściwości materiałów ociepleniowych

Do określania izolacyjności termicznej materiałów budowlanych używa się najczęściej współczynnika przewodzenia ciepła (lambda λ). Współczynnik podawany jest w jednostce W/(mK), przy czym im niższy współczynnik tym dany materiał jest lepszym izolatorem. Wełna mineralna posiada bardzo niski współczynnik λ = 0,042 – 0,036 W/(mK). Oprócz współczynnika przewodzenia ciepła przy wyborze materiału do ocieplenia bierze się pod uwagę takie cechy jak odmiana wełny, technologia produkcji, gęstość i struktura materiału, a także grubość płyty.
wełna mineralna

Właściwości wełny mineralnej

Wełna mineralna jest cięższa od styropianu – metr kwadratowy wełny mineralnej o grubości około 10 cm (w zależności od odmiany) może ważyć ponad 20 kg. Za użyciem wełny mineralnej przemawia fakt, że jest wysoko paroprzepuszczalna i pokrycie nią ścian, które mają dużą wilgotność technologiczną, przyśpiesza ich wysychanie. Wełna mineralna jest materiałem niepalnym, dlatego tak chętnie jest wykorzystywana do ocieplania domów, np.: drewnianych.

Do ocieplenia naszych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej używamy zarówno wełny mineralnej – do ocieplenia połaci dachowej i izolacji ostatniej kondygnacji, jak i styropianu. O tym drugim rodzaju ocieplenia dowiecie się więcej tutaj.


Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo