04
05
2016
04 05.2016
Aktualności

Wybierz drewno na taras Drewniane deski na tarasie wyglądają bardzo ładnie i dają wrażenie ciepła i przytulności. Taras z desek wygląda bardziej naturalnie i może stanowić świetne tło dla donic i mebli ogrodowych. Podpowiadamy jak wybrać odpowiednie drewno i jak je pielęgnować żeby zachowało swoje właściwości użytkowe i dekoracyjne.

Wybór gatunku drewna

Na taras należy wybrać drewno wytrzymałe, odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne, tj. deszcz i śnieg. Z rodzimych gatunków drewna odpowiedni będzie np.: modrzew. Do zbudowania tarasu idealnie sprawdzą się też egzotyczne gatunki drewna takie jak massaranduba – drewno drzewa balata oraz bongkirai.

Massaranduba należy do najtwardszych gatunków drewna dlatego często używa jej się na zewnątrz, np.: do budowania tarasów. Z tego gatunku drewna produkuje się też meble ogrodowe. Drewno ma kolor różowego beżu i ciemnoczerwonego brązu. Deski wykonane z tego drewna mają prawie jednolitą strukturę bez widocznych różnic kolorystycznych.
taras

Bongkirai również posiada jednolitą strukturę kolorystyczną. Ma żółtobrązową (czasem oliwkowo brązową) barwę i świetnie wygląda na tarasie.

Odpowiednia pielęgnacja

Deski tarasowe powinny być zabezpieczone dodatkowo przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Przynajmniej raz w roku przed rozpoczęciem sezonu letniego należy poddać deski konserwacji. Deski trzeba oczyścić i zaolejować lub zabezpieczyć impregnatem do drewna.

Odpowiednio dobrane i pielęgnowane deski tarasowe będą długo wyglądały jak nowe.
Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo