17
05
2016
17 05.2016
Aktualności

Przebudowa Placu Litewskiego Od jakiegoś czasu na Placu Litewskim w Lublinie trwają prace remontowe. Firma, która zajmuje się rewitalizacją placu podzieliła roboty na części i konsekwentnie realizuje swoje wizje. W połowie maja został też zamknięty ruch na ulicy Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Kołłątaja do ul. Kapucyńskiej.

Przetarg na przebudowę Placu Litewskiego wygrała firma Budimex. Jak podkreśla prezydent miasta Lublina, inwestycja na placu Litewskim jest obecnie najważniejszym przedsięwzięciem w Lublinie. Ratuszowi zależy na tym, żeby centralny plac w Lublinie zyskał nową jakość. Kontrakt na przebudowę placu wynosi prawie 50 mln złotych.

pl litewski
fot. spottedlublin.pl

Nowością dla kierowców i pieszych jest zamknięcie odcinka Krakowskiego Przedmieścia od ul. Kapucyńskiej do ul. Kołłątaja. Według projektu ten odcinek zostanie już na zawsze wyłączony z ruchu kołowego i zamieni się w deptak. Takie rozwiązanie wymusi również zmiany w rozkładach jazdy autobusów, których trasa przebiegała właśnie obok placu Litewskiego. Nowy przystanek powstanie przy Centrum Kultury, a przystankiem przesiadkowym dla autobusów nocnych zostanie przystanek przy placu Wolności.

Rewitalizacja placu ma się zakończyć w kwietniu 2017 roku. Powstaną nowe obiekty małej architektury a także zostanie przebudowana fontanna znajdująca się na placu.
Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo