09
06
2016
09 06.2016
Aktualności

Rodzaje bram garażowych Wybór odpowiedniej bramy garażowej powinien być poprzedzony gruntownym zbadaniem rynku. Odpowiednio dobrana i zamocowana brama garażowa będzie spełniała swoje funkcje, ale również nie będzie powodowała strat ciepła.

Odpowiedni wymiar

Wymiar bramy garażowej należy określić już na etapie projektowania domu. Unikniemy dzięki temu późniejszych, kosztownych przeróbek jeśli okaże się, że zaprojektowaliśmy nietypowy wymiar bramy. Otwór na bramę powinien być wypoziomowany wzdłuż całego obwodu, należy również wyrównać wszelkie nierówności. Dzięki temu nie będzie potem problemów z prawidłowym osadzeniem bramy.

Uchylna brama garażowa


Uchylne bramy garażowe wykonane są zazwyczaj ze wzmocnionej, ocynkowanej blachy. W przeciwieństwie do bram skrzydłowych nie potrzeba wiele miejsca na jej otwarcie. Ważne jest żeby wybrać bramę, która posiada sprężyny po obu stronach drzwi.
garaż

Brama skrzydłowa


Polecana jest na dużą działkę. Jest to jednocześnie najbardziej tradycyjne i najtańsze rozwiązanie. Drzwi otwierają się na boki, dlatego należy mieć na uwadze zabezpieczenie miejsca umożliwiającego swobodne otworzenie drzwi.

Brama segmentowa


Brama segmentowa jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. Jest tak skonstruowana, że nie wystaje poza bryłę domu. Bramy mogą otwierać się do góry – wsuwają się w sufit lub na boki.

Bramy garażowe w większości są zautomatyzowane, dlatego nie musimy wysiadać z samochodu kiedy chcemy je otworzyć. Mechanizm otwierający i zamykający bramę działa na pilota. Dla wymagających polecamy bramy otwierane przez aplikację w telefonie komórkowym.
Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo