14
06
2016
14 06.2016
Aktualności

Ustawa o kredycie hipotecznym Ministerstwo Finansów opracowuje obecnie projekt Ustawy o kredycie hipotecznym. Ustawa będzie wprowadzała kilka istotnych zmian dotyczących przyznawania kredytów hipotecznych potencjalnym kredytobiorcom. Czego będą dotyczyły te zmiany?

Najważniejszą zmianą dotyczącą udzielania kredytów hipotecznych jest fakt , że banki nie będą udzielały kredytów walutowych. Ten zakaz może nie spodobać się części kredytobiorców. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację frankowiczów, pomysł ten nie wydaje się nielogiczny.

Ustawa o kredycie hipotecznym wprowadzi również zakaz sprzedaży wiązanej, co oznacza że bank nie będzie mógł „zmusić” klienta do zakupu innych produktów, podczas ubiegania się o kredyt na mieszkanie.

kredyt
W myśl ustawy kredytodawca, czyli bank ma obowiązek wysłać klientowi ofertę i zagwarantować, że dojdzie ona do niego w ciągu 7 dni od otrzymania wniosku od potencjalnego kredytobiorcy. Banki nie są zachwycone tym rozwiązaniem, ponieważ przesłanie oferty równa się jej złożeniu. Jeden z zapisów ustawy zobowiązuje klienta do przyjęcia lub odrzucenia oferty, ale dopiero po 14 dniach od jej otrzymania.

Uwagi do projektu ustawy o kredycie hipotecznym można zgłaszać do 20 czerwca.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo