21
06
2016
21 06.2016
Aktualności

Pierwszy kwartał nowego roku w liczbach Narodowy Bank Polski podsumował w swoim raporcie pierwszy kwartał 2016 roku dotyczący sytuacji mieszkaniowej w Polsce. Jak wygląda sprawa z kredytami mieszkaniowymi, rachunkiem powierniczym oraz jakie mieszkania cieszą się największą popularnością?

Kredyty ciągle popularne

W pierwszym kwartale 2016 roku wartość udzielonych kredytów mieszkaniowych bez umów renegocjowanych wyniosła 9,7 mld złotych. Duże zainteresowanie kredytami wiąże się z obawami kredytobiorców związanymi z podwyższeniem od 2017 roku kwoty wkładu własnego. Dodatkowym motywatorem była opcja skorzystania z programu Mieszkanie dla Młodych. Jak wiemy środki z tej puli zostały już praktycznie wyczerpane. Polacy zaciągają kredyty w złotówkach, coraz rzadziej wybierają obcą walutę.

pisanie

Rachunek powierniczy nie dla wszystkich


Według prawa, deweloperzy, którzy rozpoczęli inwestycje po 29 kwietnia 2012 roku są zobowiązaniu do otworzenia rachunku powierniczego. W przypadku gdy inwestycja została rozpoczęta wcześniej, a po tej dacie np.: następuje drugi czy kolejny etap budowy, nie ma wymogu otwierania rachunku powierniczego. W praktyce oznacza to, że niektóre projekty posiadają rachunek a inne nie.

Najpopularniejsze nieruchomości


Największą popularnością na rynku pierwotnym cieszą się nieruchomości we wczesnej fazie budowy. Dużym zainteresowaniem cieszą się również domy i mieszkania o podwyższonym standardzie, przy budowie których użyto ciekawych rozwiązań architektonicznych.
Pierwszy kwartał nowego roku nie przyniósł drastycznych zmian w porównaniu do ostatniego kwartału ubiegłego roku. Rynek pierwotny cieszy się bardzo dużą popularnością.
Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo