02
12
2019
02 12.2019
Aktualności

Zimowa sypialnia W zimie najchętniej nie wychodzilibyśmy z ciepłego łóżka, spod miękkich koców i puszystych kołder. Jak ocieplić wnętrze sypialni, by spotęgować błogi nastrój oraz cieszyć się ciepłem bez włączania dodatkowego ogrzewania? Jak zarazem obniżyć koszty użytkowania i zmniejszyć zużycie energii dzięki prostym i tanim rozwiązaniem?

  1. Ustaw w łatwo dostępnym miejscu ładny kosz lub pudełko, które wypełnisz ciepłymi kapciami dla domowników, wełnianymi skarpetami i dodatkowymi kocami. Dzięki temu domownicy będą mogli szybko sięgnąć w razie potrzeby po ciepłe rzeczy.
  2. Nadszedł czas, by zacząć używać solidnej, ciepłej kołdry oraz tworzyć warstwy dokładając na wierzch koc czy pled. Staraj się wybierać materiały takie jak bawełna organiczna i len oraz flanela i wełna.
  3. Sprawdź uszczelki w oknach i drzwiach. W razie potrzeby wymień je, zanim nadejdą poranne przymrozki.
  4. Jeśli marzniesz w nocy, używaj ciepłych, grubych skarpet lub nawet czapki (nie bez powodu niegdyś do spania używało się szlafmycy).
  5. Odsuń swoje łóżko od okna. Co prawda, to rozwiązanie nie nadaje się do każdej sypialni, ale jeśli Twoje łóżko jest ustawione pod oknem, warto przesunąć je w inną część pokoju. O ile okna w naszej sypialni nie są dwu- lub trzyszybowe, szkło w nocy znacznie ostygnie, chłodząc również powietrze od wewnętrznej strony pomieszczenia, przez co w przypadku spania przy oknie, będzie Ci znacznie chłodniej.
  6. Osłaniaj okna. Gdy zasłonisz rolety lub powiesisz ciężkie, klasyczne zasłony w radosnym kolorze, stworzysz dodatkową i skuteczną izolację termiczną.
  7. Ogrzej swoje stopy. Zainwestuj w dywan z miękkim, wysokim włosiem lub ze sztucznego futra. 
  8. Ten sposób może się wydawać nieco staroświecki, lecz termofor lub butelka wypełniona gorącą wodą może Ci zapewnić ciepło podczas najzimniejszych nocy. Umieść jeden z tych przedmiotów w swoim łóżku, aby je rozgrzać, a będziesz spać jak dziecko.
  9. Używaj olejków eterycznych. Zapach rumianku, lawendy czy gorzkiej pomarańczy może poprawić jakość snu.
  10. Światło świec dodaje w sypialni ciepła i romantyzmu. Pamiętaj tylko by zgasić płomienie, zanim pójdziesz spać lub dla bezpieczeństwa użyj świec LED do wielokrotnego ładowania. 

 

Zimowa sypialnia

 

 

 

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo