17
02
2014
17 02.2014
Aktualności

Zmiany w zasadach przyznawania kredytów hipotecznych Początek roku przynosi istotne zmiany w zasadach przyznawania kredytów hipotecznych.

Początek roku przynosi istotne zmiany w zasadach przyznawania kredytów hipotecznych. Pierwszą z nich jest konieczność posiadania co najmniej 5% wkładu własnego. Instytucje finansowe chcą w ten sposób promować osoby, które są zaradne finansowo i posiadają predyspozycje do gromadzenia oszczędności.

 

Drugą istotną zmianą jest skrócenie maksymalnego okresu kredytowania z dotychczasowych nawet 50 lat do obecnych 35.


Pozytywną modyfikacją jest wydłużenie do 30 lat (wcześniej 25 lat) okresu przeliczania zdolności do spłaty kredytu w określonej wysokości. Dla kredytobiorcy oznacza to uzyskanie środków o wartości wyższej nawet o 10% w stosunku do kwoty naliczanej wg wcześniejszych założeń.

 

Kolejną nowością są przepisy związane z rządowym programem "Mieszkanie dla Młodych". Więcej na ten temat dowiecie się Państwo tutaj.


Liczne tegoroczne zmiany to efekt wejścia w życie znowelizowanej Rekomendacji S. 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo