15
04
2014
15 04.2014
Aktualności

Ustawa deweloperska Dnia 29 kwietnia 2012 roku weszła w życie ustawa z dnia 16 września 2011 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (Dz. U. z 2011 r. Nr 232, poz.1377). Miała ona za zadanie uregulowanie stosunków między deweloperem a nabywcą.

Dnia 29 kwietnia 2012 roku weszła w życie ustawa z dnia 16 września 2011 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (Dz. U. z 2011 r. Nr 232, poz.1377). Miała ona za zadanie uregulowanie stosunków między deweloperem a nabywcą.  


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdza w swoim raporcie, że dzięki wyżej wymienionej ustawie, zwiększyło się bezpieczeństwo kupujących mieszkania na rynku pierwotnym. Zgodnie z Ustawą, każdy deweloper, który rozpoczyna sprzedaż zobowiązany jest do sporządzenia prospektu informacyjnego dotyczącego inwestycji, a także udostępnienia go nieodpłatnie wraz z załącznikami osobie zainteresowanej kupnem. Prospekt wraz z załącznikami stanowi nieodłączną część umowy deweloperskiej.


Ustawa określa również w sposób szczegółowy minimalną treść umowy deweloperskiej. Oprócz określenia stron, miejsca i daty podpisania umowy, ceny nabycia prawa i szczegółowych informacji o nieruchomości, umowa powinna zawierać warunki odstąpienia od umowy (regulowane Ustawą) oraz zobowiązanie dewelopera do wybudowania budynku, ustanowienia lub przeniesienia na nabywcę prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego albo własności nieruchomości zabudowanej domem jednorodzinnym. Według UOKiK należy doprecyzować i zmodyfikować przepisy w taki sposób, aby jeszcze lepiej chronić klienta i zabezpieczyć interesy przedsiębiorców. Urząd zwrócił uwagę na to, że klient powinien mieć prawo odmowy odbioru nieruchomości, gdy ta będzie miała istotne wady. 


Ustawa miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa kupujących i tak też się stało. Potrzebne jest jednak kilka zmian i poprawek, które jeszcze lepiej zabezpieczą interesy obu stron.

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Developer Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Prowadzona jest sprzedaż domów w Sławinku. W ofercie deweloper posiada domy na sprzedaż bliźniacze oraz szeregowe. Wszystkie obiekty zostały tak zaprojektowane i usytuowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Proponowane domy w Lublinie położone są w prestiżowej dzielnicy – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to nieliczne z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Jeśli zatem interesują Cię domy nowe na terenie Lublina, to zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej części miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo