24
04
2014
24 04.2014
Aktualności

Przydomowy ogród Jedną z istotnych zalet posiadania własnego domu jest możliwość dowolnego wykorzystania przestrzeni wokół nieruchomości. Jakimi zasadami kierować się przy urządzaniu ogrodu przydomowego? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jedną z istotnych zalet posiadania własnego domu jest możliwość dowolnego wykorzystania przestrzeni wokół nieruchomości. Jakimi zasadami kierować się przy urządzaniu ogrodu przydomowego? Na co zwrócić szczególną uwagę? 


Urządzając niewielką przestrzeń przeznaczoną na ogród, warto kierować się zasadą, że mniej znaczy lepiej. Unikajmy nadmiaru przedmiotów, ale przede wszystkim zadbajmy o odpowiednią kompozycję roślin i elementów małej architektury.


Ogród przydomowy możemy optycznie powiększyć dzięki zastosowaniu płynnych i łagodnych linii rabat, trawnika i obrzeży. Dodatkowo rośliny o dużych liściach sadzimy bliżej domu, a rośliny o mniejszych i delikatnych liściach przy granicy działki. Ciekawy efekt głębi uzyskamy sadząc rośliny kwitnące na niebiesko, biało, różowo, fioletowo lub kremowo. Interesującym rozwiązaniem jest zróżnicowanie poziomu ogrodu, poprzez wykorzystanie tarasów połączonych kilkoma stopniami. 


Ogród możemy podzielić na kilka części: część wypoczynkową, warzywną, kwiatową. Pamiętajmy jednak aby połączyć je płynnymi przejściami. Unikajmy chaosu i nieprzemyślanych kompozycji. Roślinność wybierana do ogrodu nie powinna charakteryzować się zbytnią ekspansywnością. Zwróćmy również uwagę na docelowe rozmiary rośliny. Dobrym wyborem są karłowate odmiany krzewów i drzew. Do naszego ogrodu możemy wybrać rośliny egzotyczne, które umieścimy w donicach i ozdobnych pojemnikach. W części ogrodu, w której spędzamy dużo czasu (część wypoczynkowa), warto zasadzić wyższe rośliny, dzięki czemu przestrzeń optycznie się powiększy. 


Kierując się powyższymi zasadami sprawimy, że nasz przydomowy ogród będzie wspaniałym miejscem do odpoczynku. 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo